Visszahozná a sávos adózást az MSZP

Az MSZP az egykulcsos személyi jövedelemadó helyett bevezetné a mérsékelten progresszív és igazságos sávos adóztatást – közölte kedden, online sajtótájékoztatóján a párt frakcióvezetője.

2024. január 2., 11:59

Szerző:

Tóth Bertalan a programjukból idézve elmondta,

az adójóváírás révén adómentessé tennék a minimálbért, mert a „legkisebb fizetésből már nem szabad elvenni„.

Elképzelésük részleteit ismertetve hangsúlyozta, a minimálbér és a mediánbér között az adókulcs sávosan nőne 15 százalékig, miközben a mediánbér és a minimálbér ötszöröse között keresők adókulcsa továbbra is 15 százalékos maradna.

Akinek a bruttó fizetése meghaladja a minimálbér ötszörösét, annak az ötszörös minimálbéren felüli összeg után 10 százalékos szolidaritási járulékot is fizetnie kellene

– sorolta javaslataikat az ellenzéki politikus. 

Az MSZP visszaállítaná a nyugdíjjárulék-plafont, vagyis az efölötti jövedelem után megszüntetné a nyugdíjjárulék befizetését – közölte. Mivel a nyugdíjplafon mértéke felett nem keletkezne nyugdíj, ez a rendszer csökkentené a régi és az új nyugdíjak között meglévő aránytalanságot – fogalmazott. 

A szocialisták a tőkejövedelmeket is progresszíven adóztatnák, méghozzá úgy, hogy azokra magasabb adókulcs vonatkozzon, mint a munkajövedelmekre, miközben az osztalékadó rendszerét is sávossá tennék – ismertette a parlamenti képviselő. 

Az MSZP felszámolná azt a rendszert, hogy a legnagyobb magyarországi vállalatok „gyakorlatilag nem fizetnek nyereségadót” – szögezte le. Ezért a társasági adót 15 százalékra emelnék, ami alól csak a kis- és közepes vállalkozások kapnának célzott felmentést. Ezzel párhuzamosan a szocialista párt azt javasolja, hogy a 15 százalékos társasági adóból a cégek 3 százalékot egyenlően osszanak szét a dolgozóik között nyereségrészesedésként – zárta felsorolását.

(Kiemelt kép forrása: Tóth Bertalan Facebook-oldala)

 

 

Ma Magyarországon minden beteg megkapja az állapotának megfelelő ellátást, beteg nem marad ellátatlanul – ez áll a Belügyminisztérium vasárnap kiadott közleményében. A MOK szintén közleményben reagált, azt írják, véleményüket az ismert hazai és nemzetközi statisztikai adatokra alapozták, amikor az egészségügyi ellátórendszer hiányosságairól írtak.