Több hamis mellett egy halott ajánlása is volt az Együtt ajánlóívein, le is foglalta a rendőrség mindet

2018. március 23., 14:44

Szerző:

Lefoglalta a rendőrség az Együtt egyik budapesti képviselőjelöltjének több ajánlóíveit, mivel azokon több hamis aláírás volt, illetve egy már két éve halott emberé is – értesült a Zoom.

A 3. számú egyéni választókerületben (ez a II. kerület egy része és a XII. kerület) induló Bényi Hajnal ajánlóívein a kerületi választási bizottság egyik tagja, Nádasi Tibor fedezte fel a saját aláírását is. Nádasi egyébként korábban helyi képviselő volt a Hegyvidéken liberális színekben – írja a portál.

„Elképesztő ez a helyzet, én programozó-matematikus vagyok, meglehetősen jó barátságban a valószínűség-számítással, tehát lehet, hogy mindez véletlen, csak roppant valószínűtlen – mondta Nádasi, aki nemcsak viszontlátta az Együtt aláírásgyűjtő ívén a saját és egy ismerőse nevét, holott egyikük sem írt alá most a pártnak, hanem megtalálta egy két éve halott ember nevét is a listán.

Az Együtt teljesen külön indult, néhol gondjaik lehettek az aláírásgyűjtéssel

Nádasi rendőrségi feljelentést is tett az ügyben március 13-án, a  Zoomnak pedig megerősítette az abban leírtakat, amelyek szerint a 2018-as országgyűlési választáshoz kapcsolódóan egyetlen jelöltnek sem adott ajánlást. Mégis, a választási rendszer adatai alapján – ahonnét bárki kikérheti saját hasonló adatait – kiderült, hogy lakóhelyén, a Budapest 3-as egyéni választókörzetben (ide tartozik a teljes XII. kerület és a II. kerület egy része is) két esetben is szerepelnek az adatai és az odahamisított aláírása az Együtt jelöltjének, Bényi Hajnalnak az ajánlóívein.

Eközben alig egy hete Somogyi Zoltán politikai elemző, a Political Capital alapító-tulajdonosa írta ezt a Facebook-oldalán:

Nádasdi ebből, illetve a Somogyival folytatott konzultációja nyomán vissza is vezette, hogy honnan lehettek az Együtt jelöltjének nem aktuális, ma már nem is érvényes adatai. Sőt, konkrétan arra a rendőrségnek március 15-én benyújtott feljelentés-kiegészítésében is vázolt következtetésre jutott, hogy az ismeretlen tettes/tettesek a személyes adataikat valószínűleg a 2014-es ajánlóívek jogtalan lemásolásával szerezte/szerezték meg. 

Miután a jelöltet hivatalosan is nyilvántartásba vették, s lejártak a jogorvoslati határidők is, vélhetően nem lesz érdemi következménye az újabb, súlyos visszaélési ügynek. A portál azért megkereste kérdéseivel Juhász Pétert, az Együtt elnökét, aki a Zoom.hu-nak azt mondta: hivatalosan semmit nem tudnak az ügyről, a rendőrségi lefoglalásról is tőlünk hallott először, így ha igaz a történet, akkor mielőtt bármit mondana, megvárják a vizsgálat vagy nyomozás eredményét.