Tehénvásár

A közvélemény vért akar látni, a drákói büntetéspolitika híve, ugyanis azt hiszi, a szigorítás közelebb segít a rendhez. A politikusok pedig ahelyett, hogy a bíróságokra bíznák az ítélkezést, aláfekszenek a tömegigénynek. Ezt állítja a bírói függetlenségről Bragyova András, volt alkotmánybíró a vele készült interjúban. Hozzáteszi azt is: a bírók pozíciója az elmúlt időszakban sokat gyengült. Szinte mindenről az Országos Bírósági Hivatal elnöke, Handó Tünde dönt.

2016. február 16., 12:17

Az Országos Bírói Tanács tevékenysége ezt érdemben nem befolyásolja. De azt azért nem hiszi, hogy az egyes ügyekben ítélkező bírók befolyásolhatóak lennének.

A kormány a terrorveszély-helyzet miatti alkotmánymódosításáról pedig úgy véli: „Alkotmányjogilag a legnagyobb probléma az, hogy kikapcsolja a parlamentet. Nyilván ez a cél. A kormány pedig önfelhatalmazást kapna. Mindezt egy olyan világban, ahol a parlament összehívása órák kérdése, nem lovas futárokkal kell elérni a képviselőket. Így latin-amerikai junta stílusúvá válhat a kormány.”

Lampé Ágnes interjúját a holnap megjelenő 168 Órában olvashatja.