Szükség volt rá, ezért felavatták a kétszázharmincvalahányadik Wass Albert-szobrot is Magyarországon

2018. november 3., 18:20

Szerző:

Születésének 110. évfordulója alkalmából felavatták Wass Albert erdélyi születésű író mellszobrát szombaton a Pest megyei Aszódon. Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára az ünnepségen az író munkásságát méltatva kiemelte: műveinek többsége a feltétel nélküli hazaszeretetről szól. Wass Albert az amerikai számkivetettségben is rendíthetetlenül igazi patrióta volt, és a távolból is küzdött a ceausescui elnyomó hatalom ellen, ezért több alkalommal merényletet is megkíséreltek ellene. 

Felavatták Wass Albert mellszobrát Aszódon
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A mellszobor Babusa János szobrászművész alkotása. Millisits Máté művészettörténész Wass Albert Üzenet haza című versének refrénjére - „a kő marad” - utalva úgy fogalmazott: a sziklaformájú kőtömbön álló kőszobor az író állhatatosságát szimbolizálja. Kitért arra is: vannak, akik megkérdőjelezik Wass Albert írói értékeit, de mivel sokan olvassák műveit, az egyik legnépszerűbb íróként tartják számon.

Wass Albertnek eddig hozzávetőleg 230 helyen állítottak emléket szobor vagy dombormű formájában.

Balogh Péter, a Védelmi Innovációs Kutatóintézet Reziliencia Központjának vezetője volt a Jazzy rádió vendége, aki arról beszélt, hogyan kellene megvédenünk a személyes adatainkat az internetes bankolás vagy a telefonhasználat során. A kibertér is háborús hadszíntérré vált, és a kibertérben végrehajtott támadások a civil lakosság életére is nagy hatással vannak.