Szokatlan jelenség - Kiderült, mi okozza az októberi havazást

Nem rendkívüli, csupán szokatlan az országba hirtelen beköltözött októberi tél. A viharos erejű szél csillapodásában reménykedhetünk – írta a Sonline.hu Somogy megyei hírportál.

2009. október 14., 16:18

"Egy ciklon örvénylik a közelünkben és a ciklon által kialakított légpályákon sarkvidéki eredetű hideg érkezik egyenesen az Északi-sark irányából," nyilatkozta a hírportálnak a Siófoki Meteorológiai Obszervatórium vezetője. A meteorológus szerint a mostanihoz hasonló "ciklonkitörések" inkább a tavaszi időszakra jellemzőek.

A ciklon keleti oldalán, Oroszország déli részén most is rendkívül meleg, 25 fok feletti hőmérséklet tapasztalható. Ugyanakkor Közép-Európában a megszokottnál 8 fokkal alacsonyabb hőmérsékleteket regisztrálnak.