Ráhel, az egyetemi óraadó

A miniszterelnök legidősebb lánya, Ráhel a Budapesti Corvinus Egyetem Turizmus- és Vendéglátás szakán tanít. Külsősként a „Food Service Management” elnevezésű kurzust viszi, mely az éttermi és szállodai vendéglátás iránti érdeklődőknek indult. Most Ráhel óráján jártunk. Míg ő nem, addig meghívott vendégei annál többet beszéltek.

2016. április 4., 12:36

Vasárnap az Átlátszó.hu hozta nyilvánosságra, hogy Orbán Ráhel óráját ma, április 4-én a Budapesti Corvinus Egyetem „E” épületében lehet megtekinteni. Ez nem annyira egyértelmű, hisz hiába szerepel a Neptunban egy megadott terem, a kurzusra mégis sokszor külső helyszínen kerül sor. A 9:50-kor kezdődő óra előtt a sajtó képviselői is összegyűltek, majd Ráhel felhívta figyelmüket, hogy vonuljanak a hátsó két sorba. A diákokat pedig figyelmeztette, hogy az órát valószínűleg felveszik, ezáltal nyilvános lesz és ennek tudatában szólaljanak fel a kurzuson.

Orbán Ráhel elég hamar átadta a gyeplőt a vendég előadóknak. Akik miatta jöttek, annak csalódást kell okoznia, hisz a kurzus nagy részében az általa meghívott előadók adnak elő az angol nyelvű kurzuson – jegyezte meg. Most is így történt. Két előadó jött, akik izgalmas előadást tartottak a szállodai vendéglátásról. Ráhel viszont – annak ellenére, hogy az első padból kísérte végig az előadást a diákokkal – meglehetősen aktívnak bizonyult. Kérdéseket tett, továbbá elmagyarázta tanítványainak azokat a dolgokat, ahol azt érezte kiegészítésre szorulnak az elhangzottak.

Ami személyét illeti, semmi hivalkodás nem figyelhető meg. Egyszerű, laza öltözetet viselt, mint a diákok többsége. Érdeklődve figyelte az órát, bólogatott, néha kérdezett, mint egy egyetemi hallgató. Míg tanítványait végig lekötötte a két szállodai szakember beszéde, olykor-olykor Ráhel mondanivalójával fűszerezve.

Varga Krisztián