Parlamenti bizottsággal vizsgáltatná az uniós források útját az LMP

Az LMP egy olyan parlamenti bizottság felállítását javasolja, amelyik azt vizsgálná, hogy „valóban korrupciós csatornákon” folynak-e el az európai uniós támogatások, vagy azok tényleg Magyarország fejlesztését szolgálják – jelentette be keddi, budapesti sajtótájékoztatóján Vágó Gábor.

2013. szeptember 17., 15:45

A felállítandó bizottság az összes érintett kormány felelősségét vizsgálná – közölte a képviselő.

Hozzátette, az LMP azt is tudni szeretné, hogy fordulhatott elő, hogy még a 2007–2013-as fejlesztési ciklus „utolsó órájában” is 500 milliárd forint vár kifizetésre.

A politikus azt mondta, a testület egyúttal azt is górcső alá venné, hogy mely offshore-tulajdonosi hátterű cégek jutottak megbízásokhoz uniós forrásokból. Annak kapcsán, hogy a kormányzat elindított egy ilyen típusú vizsgálatot, azt mondta, véleménye szerint azzal a tisztességes vállalkozásokra is hatalmas bürokratikus terhet helyeztek.

Vágó Gábor emlékeztetett: korábban már javasolta, hogy egy parlamenti bizottság vizsgálja meg, milyen offshore cégekhez jutottak uniós források, de azt a felvetést sem a Fidesz, sem az MSZP nem támogatta – írja az MTI.

Fokozatosan kelet felé vonul a hidegfront, amely esőt, záporokat és helyenként zivatarokat is hoz magával. Bár kedden már  napsütésesebb időjárásra számíthatunk, a szél sokfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik, és a hőmérséklet is változékonyan alakul.