Örkény Antal: megszűnt a dialógus
A 168 Óra és a Scolar Kiadó közös kiadásában jelent meg a Közéleti közelharcok című interjúkötet, amely a hetilap munkatársainak ötven válogatott beszélgetését tartalmazza – ötven meghatározó közéleti személyiséggel. Örkény Antal szociológus a könyvbemutatón arról beszélt: megszűnt Magyarországon a dialógus, miután a Fidesz visszaélt a kétharmaddal.
A kötet riportalanyai közül többen is részt vettek a könyvbemutatón: Ludassy Mária filozófus, Vásárhelyi Mária és Örkény Antal szociológus, Pusztai Erzsébet egészségügyi szakpolitikus, Péter Vladimir képzőművész, Majtényi László jogtudós, Bitó László orvos kutató, Radnóti Sándor esztéta, Czoma László kastélytörténész, Iványi Gábor metodista lelkész, Ungváry Rudolf író, Kállai Ernő kisebbségi ombudsman, Kálmán László nyelvész.
Örkény Antal a bemutatón készült videón arról beszél: a Fidesz visszaélt választási kétharmadával. Ígéretével ellentétben nem egyesítette, hanem végletesen megosztotta az országot.
Mester Ákos, a 168 Óra főszerkesztője így fogalmaz a Közéleti közelharcok előszavában: „Ez a könyv nem a bizonytalan sejtések gyűjteménye, inkább annak dokumentálása, hogy az értelmiség meghatározott része 2011-ben kész volt a párbeszédre, a szóértésre, ha kellett, a szóváltásra, de akár a nyílt szembeszegülésre is.”
Az interjúkat a 168 Óra munkatársai készítették: Barát József, Buják Attila, Herskovits Eszter, Jolsvai András, Karácsony Ágnes, Krug Emília, Lampé Ágnes, Pungor András, Sándor Zsuzsanna és Sztankay Ádám.