Orbánék az EU szégyenpadján

Az Európai Parlament állásfoglalást fogadott el, amely élesen bírálta a magyar kormány demokráciát lebontó tevékenységét. A Fidesz szerint az eset „koncepciós pereket idéz”. Az Orbán-kabinet több mint száz oldalban válaszolt az Európai Bizottságnak a jegybank, az igazságszolgáltatás és az adatvédelmi hatóság függetlenségével, a bírák nyugdíjkorhatárával, továbbá a médiaügyek nyomán megfogalmazott aggályokkal kapcsolatban.

2012. február 22., 09:18

Mist: A fiúk megint trükközni akarnak: mondja meg az EU, melyik paragrafus nem tetszik, s akkor azokat gyorsan módosítják. Úgy tesznek, mintha nem értenék: nem egy-egy törvénnyel van gond, hanem az egész rendszerrel, amelyben a demokratikus intézményrendszert lenullázták, azt csak névlegesen tarják fenn. Így állhat elő az a helyzet, hogy amit Orbánék pár éve ellenzékben kritizáltak, azt a mostani ellenzéktől rossz néven veszik. Hazai pályán megszünteti azokat az ellenzéki eszközöket, amelyekkel ők bőségesen éltek ellenzékben. Remélem, hogy az EU jó irányba tereli a dolgokat, de ezt itthon a magyar embereknek kellene kikényszeríteniük. Felnőni, hogy a demokráciát mindenki értéknek tekintse, s betartassa a mindenkori pártokkal. Kormányon is, ellenzékben is.

jakabaa: Ha nem az országgal van baja az EU-nak, akkor a kormánnyal, azaz a választás eredményével. Vagyis, ha Gyurcsányék lennének ma kormányon, nem lenne kérdése az EU-nak. Mi ez, ha nem kettős mérce?

NaEzAz: Panaszkodnak a fideszesek, hogy az EU nem elégszik meg az uniós jogszabályok betűjének az elfogadásával, hanem a szellemét kéri számon rajtuk. Így van! Épp az a baj, hogy a Fideszben ezt problémának tekintik. Betű szerint az alaptörvény is elmenne valahogy, ám a szelleme diktatórikus. Na, azzal van baj!

zenebuta: A narancsgőzös törvénygyár elvakult alkalmazottai, szavazói ismét szégyenbe hozták a magyar népet. Orbán sohasem lesz államférfi, mert nemzetközileg súlytalanná vált.

bonamassa: Még pár ilyen közvetítés az Európai Parlamentből, és a Fidesznek nem is kell majd 2014-ben kampányolnia. Nem veszik észre, hogy mindaz, amit pár nappal ezelőtt Martin Schultz mondott, kontraproduktív, és Orbán Viktort erősíti?

öreg innovátor: Aki mindent kíméletlenül ledózerol – visszamenőleges hatályú törvényeket alkot, a többi hatalmi ágat maga alá gyűri, mindenhová pártkatonákat ültet, értelmetlen és vitát nem ismerő voluntarista gazdaságpolitikával pazarol el ezermilliárdokat, a közmédiát pártmédiává silányítja, gorombán kipaterolja az IMF-et, szabadságharcot hirdet Európa ellen –, az miért csodálkozik, ha ez nem tetszik a művelt világnak? Csoda, hogy még szóba állnak velünk. A hazai kemény magnak szánt szövegek elborzasztóan hangzanak külföldön. Nem lehet ezt a sumákolást a végtelenségig folytatni: Koppány vagy Szent István, tessék végre eldönteni! Tőlem itt egy szavazat Szent Istvánra és az európai keresztény/keresztyén kultúrkörre.

Tükör: Nem történt semmi szokatlan: a kommunistákat is maguk között tudó baloldali pártok küldtek egy kokit Brüsszelből. A szoclibes társaságnak pedig ez a döntés legyen a legnagyobb sikerélménye! Még ezt is Orbánnak köszönhetik! Magyarország után a pogány Európát is meghódítjuk, jobboldalivá tesszük!

ribizli: „Nagyon nehéz elgondolnom, hogy egy ország úgy legyen tagja az EU-nak, hogy az unió jogelveivel élesen szemben álló dekrétumot, jogszabályt fenntart a saját maga jogrendszerében.” Na, ki mondta ezt? Orbán Viktor (csak még 2002-ben).

ajelen: Azért az mégsem szép, ha egy ország EP-képviselői szankciót kérnek saját országukkal szemben. A 7. cikkely magában foglalja az adósságok egy részének soron kívüli visszafizetését. Kedves fórumozók, mi a véleményetek: az MSZP zsebből tenné, vagy ti az adóitokból? Tehát előbb a világos látás, csak utána a kritika. Még akkor is, ha van mit bírálni. De ez legyen belügy!

Szabad Gábor: Azt mondják a nagyok: akkor jó egy politikus, ha nem teremt olyan helyzetet, ahol az ellenfelének nem marad más választása, mint a harc. Mindig hagy egy békés utat a másik félnek úgy, hogy ne kelljen a teljes kapituláció árán visszavonulni.

Cave: Ne legyen igazam, de azt gyanítom: a Fidesz és a kormány – élén a miniszterelnökkel – letesznek néhány törvénymódosítási javaslatot az EU asztalára, megkapják a pénzt, aztán „vissza miatyánk”! A pénzt elköltik a hithű pártkatonák cégeinek finanszírozására, a kétharmad meg suttyomban egy idő után visszamódosítja a médiatörvényt, az alaptörvényt, adótörvényeket stb.

totya46: Tényleg ennyire nem értik egyesek, mi a különbség Magyarország és annak aktuális kormánya között? Az, hogy kormánypárti politikusok nem értik, még rendben is van. De hogy lehazaárulózzák azokat, akik szembeszállnak az orbánizmussal, az minden képzeletet felülmúl.

Virgács: „Minden nemzetnek olyan kormánya van, minőt érdemel. Ha valamilyen oknál fogva ostoba, vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De, ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor az a nemzet aljas, vagy műveletlen.” (Gróf Széchenyi István)

azazello: Nemcsak az EP-nek nem tetszik a Fidesz tevékenysége, hanem Magyarország jó részének sem. Persze ezek nyilván a nem magyarok. A orbánisták magyarok, a többiek meg nem. Ilyen értelemben – szerintük – az összmagyarságot érik a támadások. Miután a népességet sikeresen megosztotta a Fidesz, fizikailag is itt az ideje az ország kettéosztásának. A Dunától jobbra (keletre) lehetne Magyar Királyság. Orbánt meg lehetne koronázni – később szentté avatni. A Dunától nyugatra lehetne a Magyar Köztársaság. A keleti országba mehetnének az Orbán-vallás és a kapcsolódó vallások hívei, a neonácik, a különböző „nemzeti” alakulatok: gárdák, betyárok, kurucok, sámánok, táltosok, huszárok stb... A másik, a nyugati országba meg a többiek. Így aztán béke lenne végre. Keleten azért nem tuti az sem. Jöhet egy puccs újra...

nemtudomka67: „Brüsszeli forrás szerint Magyarország kész biztosítani annak lehetőségét, hogy az általános nyugdíjkorhatárt elérő bírák bírói megbízatását egyéni alapon meghosszabbíthassák.” Kik hosszabbítják meg? Melyek a meghosszabbítás kritériumai? Marad az eredeti munkakörben? Ha nem, akkor mi vagy ki dönti el, hogy a továbbiakban milyen munkakört lásson el? „Az igazságügyi reformmal kapcsolatban a kormány igyekezett eloszlatni az uniós kételyeket.” Konkrétan? Milyen kételyeket? Hogyan próbálta eloszlatni? Mi közöm hozzá? Tényleg semmi?

oil: A magyar álláspont semmit sem változott. A kiváló pókerjátékos is rezdületlen arccal blöfföl a nyeremény érdekében. Orbánnak meg kell mutatnia, ki az úr ezen a tájon. A bírák, a médiatörvény, a jegybank ügye csak arra volt jó, hogy egyértelművé tegye az osztatlan hatalmat. Lehet, hogy most enged a nyomásnak, de nem felejt. Később újrakezdi a cirkuszt, mert biztos abban: az EU belefárad a játszadozásba. Volt már ilyen a szomszédunkban: a Kárpátok géniuszaként tapsoltatta magát.