Tovább szívatja az operatív törzs Karácsony Gergelyt, még nincs minden rendben a tatabányai Szent Borbála Kórházban

2020. május 11., 11:58

Szerző:

Világszinten is sikeresen kezelte Magyarország a járványt

– erről beszélt az operatív törzs napi tájékoztatóján az országos tisztifőorvos. Müller Cecília azt mondta, sikerült kordában tartani a vírust és egy szusszanásnyi időhöz jutottunk.

Továbbra is Budapest és Pest-megye a legfertőzöttebb még akkor is, ha kivonjuk az adatokból a szociális intézményekben és az egészségügyi intézményekben lévő pozitív eseteket.

Hozzátette, a fertőződöttség nagysága attól függ, hány zárt közösség érintett. Jellemzően az idősotthonokban és azokban a kórházakban terjed jobban a vírus, ahol ilyen betegeket ápolnak. Ezekben az intézményekben fontos az infekciókontroll. Az adatokból is látszik, az átlagos lappangási idő 5-6 nap, de akár 14 nap is lehet – mondta Müller Cecília.

Egy koronavírusos beteg – akinél enyhébben zajlik le a betegség, de szükséges a kórházi megfigyelés, 1-2 hét alatt gyógyul meg, akik nem szorulnak lélegeztetőgépre, 3-4-5 hét alatt épülnek fel. 

A tisztifőorvos türelmet kér azoktól az emberektől, akik nem tudják elérni a háziorvost, mivel „égnek ezek a vonalak” – jelentette ki. Azt tanácsolta, legyünk kitartók, mert nem képtelenség őket elérni. A telefon helyett az email elérhetőséget javasolja Müller Cecília.

Egyenletesen és fokozatosan csökken az új fertőzöttek száma, ezek biztatók és arra engednek következtetni és arra lehet következtetni, hogy a lakosság körében nincs nagy fertőzöttség - tette hozzá.

Az operatív törzs nem kapta meg Karácsony Gergely kérését a budapesti adatokról

– közölte a testület ügyeleti központjának munkatársa. Kiss Róbert jelezte, a szerdai kormányülésen tárgyalják a budapesti és a Pest megyei enyhítések lehetőségét.

Ami a tatabányai Szent Borbála Kórházat illeti, Müller Cecília úgy fogalmazott,

„úgy vélem, alakulunk”.

Beszámolt arról, hogy az intézmény vezetése kapott egy tőle egy sor listát, amelyet elvégeztek, hogy tudják izolálni a betegeket, Ez azért is fontos, hogy új fertőzés ne jöhessen létre. Az országos tisztifőorvos jelezte, egy helyszíni szemle is szükséges lesz majd, hogy lássák, az intézmény új betegek fogadására alkalmas állapotban van-e.