Nyugi, Orbán "emberséges módon" veszi el a nyugdíjakat

Orbán: ha a hálószobámba költöznek is, végigcsináljuk - A rendvédelmi dolgozók nyugdíjszabályait érintő változtatásokat higgadtan, nyugodtan, emberséges módon, de végrehajtják, jelentette ki a miniszterelnök, aki nem nézi a népszerűségi mutatókat.

2011. június 6., 10:17

Orbán Viktor szerint az ország nem tudja elfogadni, ha azok, akik felesküdtek a rendre, füstbombákat dobálnak, vízcsapokat törnek le, túllépik a törvény által megengedett határokat és fenyegetőznek. Ez azt jelenti, hogy dezertáltak, átálltak a rendetlenség oldalára - mondta a miniszterelnök a TV2 Napló című műsorában.

A vasárnap sugárzott riportban a kormányfő a rendvédelmi dolgozók nyugdíjszabályait érintő tervezett változtatásokkal kapcsolatban kijelentette: higgadtan, nyugodtan, emberséges módon, de "ezt a változást végig fogjuk csinálni, akkor is, hogyha egyébként nemcsak tüntetnek a házam előtt, hanem beköltöznek a hálószobámba".

A miniszterelnöknek készített elemzésből az derül ki, hogy nagy biztonságpolitikai kockázattal járhat, ha a kormány elveszi a rendvédelmi dolgozók szolgálati nyugdíját – erről beszélt péntek este Kónya Péter, a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének elnöke az Egyenes Beszédben. A szakszervezeti vezető szerint a kormány tervét ahhoz lehet hasonlítani, hogy valaki odamegy egy egészséges emberhez és azt mondja neki, "levágom mindkét lábad, mert szükségem van a cipődre". Kónya szerint a tárgyalások arról folytak, hogy sikerült megakadályozni, hogy mindkét lábát levágják, de az egyiket mindenképp vinnék. "Arra viszont nincs garancia, hogy mondjuk két, vagy három hónap múlva nem kell-e a másik láb is. Úgy gondolom, hogy ez nem tárgyalási alap"- tette hozzá a szakszervezeti vezető, aki szerint nem sikerült meggyőzni a kormányt, hogy ez nem jó irány. A fegyveres és rendvédelmi szervek 13 szakszervezete hétfőn ül össze, hogy egységes állásponttal álljanak a kormány elé - adta hírül az

ATV hírportálja.

Orbán Viktor a Naplónak úgy nyilatkozott, hogy "nem a népszerűséget nézem, hanem arra figyelek, hogy minél több saját személyes erőt is mozgósítsak annak érdekében, hogy az emberek előtt világossá tegyem, minek mi az értelme, és felkínáljam számukra a lehetőséget, hogy mondják el, amit gondolnak. Ez ma fontosabb nekem, mint hogy egyébként a népszerűségi mutatók éppen hogyan állnak".

A riportban szóba került a devizahitelesek ügye is, amelyről Orbán Viktor azt mondta, ha a bank megállapodik az állammal, hogy az állam vegye meg azt a lakást, amelyet azután bérlőként használhat a korábbi tulajdonos, akkor a bank az államnak nem 100 százalékon adja el az ingatlant, hanem egy földrajzi besorolásban rögzített kvóta szerint, például 35 vagy 50 százalékon, "tehát a bank azon bukik" - írta az MTI.