Nyugdíj: Selmeczi újra harap

Az egyik magánnyugdíjpénztár kétszázmillió forintos vagyonvesztéséről számolt be Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi megbízott.

2010. december 8., 20:30

A Honvéd Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár csaknem 200 millió forintot vesztett egy ingatlanbefektetésen - mondta Selmeczi Gabriella, a Magyar Nemzet mai cikkére hivatkozva. Ennek a pénztárnak a vezetője egyébként a Stabilitás Pénztárszövetség egyik alelnöke - tette hozzá.

„Ami érdekes ebben a Honvéd Önkéntes és Magánnyugdíj-pénztárban, az hogy az ügyvezetőjét Szenes Zoltánnak hívják. Szenes Zoltán egyben a Stabilitás Pénztárszövetség egyik alelnöke. Ha az egyik pénztárban nem jól gazdálkodik Szenes Zoltán ügyvezetésével a csapat, mi a garancia arra, hogy a jövőben pozitív hozamot tudnak elérni?”

Selmeczi Gabriella elmondta, egyre több adat kerül a birtokába, amely azt mutatja, hogy a magánnyugdíjpénztári befizetések nincsenek jó kezekben, és aggódik, hogy ez a folyamat, mármint a vagyonvesztés, felgyorsul január 31-éig. Eddig kell dönteniük egyébként az embereknek - számolt be a

Magyar Rádió.

Selmeczi Gabriella felhívta a figyelmet arra is, fontolja meg mindenki, hogy visszatér-e a biztonságot nyújtó állami nyugdíjrendszerbe, vagy tovább hagyja, hogy nyugdíja tőzsdére kerüljön és kockázatos befektetéseknek legyen kitéve. Selmeczi Gabriella azt is megerősítette, hogy az állami nyugdíjrendszerbe visszalépők adómentesen vehetik fel az infláció feletti hozamukat.

Szenes Zoltán: reálhozamot értünk el

Szenes Zoltán volt vezérkari főnök, a Honvéd Önkéntes és Magánnyugdíjpénztár vezetője azt mondta: az említett ingatlanügyletek 2000 és 2001 között történtek, amikor még nem ő volt a pénztár vezetője. „Ezek az ingatlanok nem magánnyugdíjpénztári ingatlanok, hanem önkéntes pénztári ingatlanok, ez fontos különbség. Ugyanúgy, mint a többi magánnyugdíjpénztárnál, nálunk is a 2008-as év volt mínuszos. Lehet látni, hogy a Honvéd Magánnyugdíjpénztár hozamai mindig a Top 5-ben vannak.”

Szenes Zoltán azt mondta: tízéves hozamuk a különböző portfóliókban 2-3 százalékkal meghaladják az inflációt, tehát reálhozamot értek el.