Nem volt hely, kórházi padon éjszakázott a beteg

Egy fiatalember péntek hajnalban erős hasmenés és folyamatos hányás miatt ment be a XI. kerületi Szent Imre Kórház sürgősségi osztályára. Aztán, mivel nem volt hely az osztályon, kórházi padon éjszakázott.

2016. január 23., 07:47

Az

Indexnekmondta el a történetet. Eszerint amikor megérkezett a sürgősségi osztályra, vért vettek tőle, EKG-t készítettek, majd bekötöttek neki egy infúziót. Az orvos javasolta, hogy egy padon várja meg, amíg az lecsöpög.

A beteg továbbra is többször hányt, nem volt jól, azt mondták neki, feküdjön el a padon. Később egy orvos arrébb küldte, hogy ne akadályozza az újonnan érkezőket. A vele lévő szülei szereztek neki pokrócot. A kórház szerint kapott infúziós állványt, a beteg szerint egy ruhafogast voltak kénytelenek használni. A beteg apja

fényképet készített a körülményekről.

Az infúzió lecsöpögése után elvégeztek egy hasi ultrahangot, majd elengedték a beteget, aki korábban, 2014 novemberében is kórházba került ugyanígy, akkor kapott kórházi ágyat is. Az intézmény szerint szabályszerűen jártak el, mivel a beteg állapota stabil volt, és az ő kifejezett kérése volt, hogy szüleivel a váróban maradhasson.

Betegszobába azért nem kerülhetett, mert ott nem volt hely. Ugyanis az éjszaka 24 beteg érkezett az ambulanciára, a sürgősségi osztály pedig csak 10 ággyal rendelkezik. Az osztályvezető főorvos szerint a megfigyelés és az elvégzett vizsgálatok alapján a beteg nem igényelt kórtermi elhelyezést. A vizsgálatok és az ellátás után a beteget ambuláns lappal és tanácsokkal ellátva hazaengedték.