Nem elég erős az Együtt brandje

Új stílust és másfajta politikai gondolkodást ígér megválasztása esetére Szelényi Zsuzsanna, az Együtt egyik elnökaspiránsa. A hátrébb lépő Szigetvári Viktor ugyan Juhász Pétert ajánlotta a párttagság figyelmébe, Szelényi mégis esélyesnek tartja magát a február 4-re kitűzött tisztújításon. Az ellenzéki összefogással egyelőre nem foglalkozik, előbb az Együttet szeretné programmal ellátni és megerősíteni.

2017. január 24., 10:25

Szerző:

– Miért indul el az elnöki posztért?

– Az Együtt jelenleg olyan pozícióban van, hogy mindenképpen szükséges egy lendületvétel, ha a következő választáson sikeresen akarunk szerepelni. Ezt személyi változással is érdemes megerősíteni.

– De hát elnökcsere mindenképpen lesz, hiszen Szigetvári Viktor jelezte, nem pártvezetőként kívánja folytatni a munkát. Sőt javaslatot is tett a tagságnak: válasszák meg Juhász Pétert pártelnöknek.

– Valóban, Szigetvári Viktor Juhász Pétert javasolja. Engem pedig az Együtt más tagjai biztattak, hogy induljak el. Mivel konkrét javaslataim vannak arról, hogy az Együttnek merre kellene továbbhaladnia, ezt magam is terveztem. A jelöltek közötti különbségek két különböző karaktert és politikai tartalmat is megjelenítenek a tagság számára.

Fotó: Fekete István

– Milyen politikai különbségekre gondol?

– Én alapvetően a hosszú távú gondolkodásban látom a párt eredményességének garanciáját. A programom arról szól, hogy Magyarországon egy bizonytalan politikai környezetben a szabadság megóvásával kell megteremtenünk az emberek biztonságérzetét. Erről az Együtt tagságával folytatunk most éppen vitákat.

– Pedig pont azt akartam kérdezni, hogy mi a véleménye az MSZP által felkínált kormányfőjelöltről, Botka Lászlóról.

– Természetesem értem, hogy sokak számára érdekes lehet, mit gondolnak más politikusok az MSZP jelöltjéről, én azonban nem hiszem, hogy tényleg ez a legfontosabb.

– De arról csak van véleménye, hogy Botka Lászlót alkalmasnak tartja-e kormányfőnek.

– Botka László jó képességű politikus, akit az MSZP a miniszterelnök-jelöltjének választott. Véleményem szerint azonban az Együtt számára ez nem érdekes, hiszen mi arra készülünk, hogy önállóan méressük meg magunkat a választáson. Mi most arról vitatkozunk, hogy milyen más Magyarországot képzelünk el, mint amilyet a Fidesz épít. Mi az Együtt brandjének megerősítésén dolgozunk. A kormány rendpárti módszerekkel és az erő kommunikációjával csak álbiztonságot képes nyújtani a polgároknak. Ha a dolgokat megkapargatjuk, látjuk, hogy ez az ország esik szét és egyre jobban lemarad. Az Együtt nagyon erős a kormánykritikában, de az én elképzeléseim szerint ideje megmutatni, mi hogyan akarunk valódi biztonságot teremteni. Én hosszú távú folyamatokban gondolkodom. Nincs most ok arra, hogy bármilyen választási együttműködésről gondolkodjunk.

– Ehhez képest az MSZP lépése inkább azt jelzi: talán már késésben is van az együttműködés kialakítása. Most kellene nyilatkozni az előválasztásról, a közös listáról, a koordinált egyéni jelöltállításról.

– Azt gondolom, hogy nem ezen múlik a siker. Ráadásul ami az MSZP-t illeti, az a párt olyan terheket hordoz, amelyek sok tekintetben számunkra nem vállalhatók. Meggyőződésem, és ez mindig is így volt, hogy önmagában az összefogás ténye nem mobilizálja az embereket. Akkor van értelme politizálnunk, ha egy vonzó programot tudunk kínálni a választóinknak, amely abból indul ki, hogy megőrizzük az értékeinket, miközben biztonságot is teremtünk.

– És ha bekopogna önhöz mint megválasztott Együtt-elnökhöz Botka László azzal, hogy szeretné ismertetni a programját, nem fogadná?

– Ha ilyen helyzet előáll, a párt elnöksége dönteni fog erről.

– Miből érzékelhetnék az Együtt tagjai, illetve a választópolgárok, hogy nem Juhász Péter, hanem Szelényi Zsuzsanna a párt elnöke?

– A stílusból, a stratégiából, a politika tartalmából. Egy olyan csomagot kínálok, amelynek az a lényege, hogy miként lehet megerősíteni a polgárok szabadságát és biztonságérzetét. A részleteket az Együtt tagságával együtt épp ezekben a hetekben vitatjuk meg.

Illegális online szerencsejáték-szervezők ellen lépett fel a Gazdasági Versenyhivatal és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága. Olyan csalók által üzemeltetett honlapokat tiltottak le, amelyek a Szerencsejáték Zrt. játékait másolták, becsapva ezzel a magyar lottózókat.