Mindenki mélyen hallgat arról, hogy Hosszú Katinka klubja mennyiért használhatja a 43,3 milliárd forint közpénzből épült Duna Arénát

Az Orbán-kormány pedig elzárkózik a véleménynyilvánítástól.

2017. szeptember 21., 09:02

Szerző:

Fél év után sem kapott érdemi választ a 24.hu arra a kérdésre, hogy kivel és mennyiért kötött szerződést Hosszú Katinka klubja, az Iron Aquatics a Duna Aréna tanmedencéjének a használatára – derül ki a portál csütörtöki cikkéből. Hosszú még március 6-án a Facebook-oldalán jelentette be, hogy klubja, az Iron Aquatics megkapta a tanmedencét az úszásoktatásra a Duna Arénában, a 24.hu pedig közérdekű adatigényléssel fordult a megméretést rendező Bp2017 Kft.-hez az ügyben. Választ nem kapott, ugyanúgy, ahogy az Iron Aquaticstól sem, amelytől azt kérdezte, hogy kivel és mennyiért szerződött A Duna Aréna tanmedencéjének a használatára. De hallgatásba burkolóztak azok a minisztériumok is, a portál legalábbis több tárcánál is érdeklődött, mi az Orbán-kormány véleménye arról, hogy a budapesti vizes-világbajnokságra a nettó 43,3 milliárd forint közpénzből megépített sportkomplexumot átláthatatlanul használja a Hosszú klubja mögött álló magáncég.

Fotó: Merész Márton

Mivel a kérdéseire a határidő lejártával sem kapott választ, a 24.hu a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hivatalhoz fordult, amely először május 30-án, utána pedig július 26-án küldött egy felszólító levelet a Bp2017 Kft.-nek az adatok kiadására vagy az információszolgáltatás megtagadásának az okára. Erre a Bp2017 Kft. mindössze annyit árult el, hogy 25 millió forintra szerződött az Iron Aquaticsszel a vizes-világbajnokság népszerűsítésére, más megállapodás azonban nem született a két fél között, ami azt jelenti, hogy teljes homály övezi, hogy az úszósportban amúgy átláthatóságot követelő Hosszú klubja kivel, mennyi időre és mennyi pénzért szerződött. Az ügyben a 24.hu megkereste a Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-t és a Duna Arénát átmenetileg, nyár végéig fenntartó B-Omega-T Kft.-t is,  de a kérdéseire egyelőre egyik cég sem reagált.

Márciusban egyébként az Iron Aquatics reggeltől estig minden időpontot lefoglalt a Duna Aréna tanmedencéjében, amiből botrány is lett, szabad időpont híján ugyanis Darnyi Tamás úszóiskolája hozzávetőlegesen ezer óvodás és alsó tagozatos diákot nem tudott tanítani.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.