Meghalt Hunya Szilvia

Gyászol a debreceni színház, meghalt a háromgyermekes Hunya Szilvia egy balesetben, amit egy 19 éves lány okozott.

2024. március 12., 18:35

Szerző:

Meghalt Hunya Szilvia, a Csokonai Nemzeti Színház operatagozatának titkára. A debreceni színház dolgozóját kórházban kezelték, miután március 4-én autóbalesetet szenvedett – írta közösségi oldalán a Csokonai Nemzeti Színház. Hunya Szilviát saját halottjának tekinti a debreceni színház. Az operatagozat titkára 2006 óta dolgozott a színházban, temetéséről később gondoskodnak. Három kisgyermeket hagyott maga után.

Az autóbaleset egy héttel ezelőtt történt, amikor összeütközött két autó Debrecenben, a Faraktár utcában. Az egyik sérült már a helyszínen életét vesztette. A balesetet egy 19 éves, kezdő jogosítvánnyal rendelkező nő okozta.

A fiatal autós egy felüljáró belső sávjában közlekedett, és sávot akart váltani, de nem vette észre a mellette haladó autót, nekicsapódott, majd ezután sodródtak a járdára. Éppen olyan szögben találkozott a két autó, hogy lesodródtak az útról, ráadásul a nagyon közeli járdán sokan voltak, akik éppen leszálltak egy buszról és átkelni készültek a zebrán.

A dehir.hu debreceni portál szerint a napokban Suba István, a Hajdú-Bihar Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság titkára beszélt a Debrecen Televízió Közügy című műsorában is beszélt az esetről. Ő is azt mondta, hogy a baleset elsődleges oka a szabálytalan sávváltás volt.

„Az időpont munkaidő utáni volt, amikor az emberek általában fáradtabbak már, mint reggel. Ilyenkor a forgalom is sűrű, sötétedni kezd: ezek mind lehetnek befolyásoló tényezők, de nem szükségszerű, hogy belőlük ilyen tragédia alakuljon ki” – mondta a szakember.

Megjegyezte, hogy „a kutatások szerint a jogosítvány megszerzése utáni első két évben lehetünk leginkább közlekedési baleset okozói. Ez később folyamatosan csökken, ám ahogy idősödünk, az esély ismét nőni kezd. Érdemes tehát a gyermekeinknek átadni a megfelelő közlekedési szemléletet, felfogást, morált, ami éppen úgy szükséges a balesetek elkerüléséhez, mint az autóvezetés technikai tudása.

A törvényhozók is voltak egykor fiatalok, és talán ezért is gondolták úgy, hogy a járművezető a vezetési jogosultság megszerzésének napjától számított két évig kezdő vezetőnek számít. A „próbajogosítványt” a hivatalos indokolás szerint azért találták ki, hogy a kevés vezetési gyakorlattal rendelkezőket rábírják a biztonságos és felelősségteljes közlekedésre, a szabályok megtartására, emellett néhány korlátozás is vonatkozik a kezdőkre. 

(Kép forrása: Pexels)