Még egymilliárdért kutatja a migrációt a jó öreg Századvég

2018. január 22., 16:44

Szerző:

Újabb 1,1 milliárdért kutathatja a Századvég, hogy mit szólnak a többi EU-tagország polgárai a menekültekhez, kétszázötvenmillióért pedig, hogy hogyan látják saját helyzetüket és jövőjüket Magyarországon az idősek  – írja a hvg.hu.

A hamarosan megkötendő szerződésekkel már 9 milliárd felé közelít a kormányközeli think tank 2014 óta elnyert megbízásainak összege.

 „Mivel a bevándorlási ügyek alakulása új helyzet elé állítják (!) mind az Európai Unió vezetését, mind a tagállamokat – köztük Magyarországot is – a kormányzati döntések, álláspontok megalapozásához szükség van kiegészítő szolgáltatás igénybe vételére” – 2017 májusában legalábbis ezzel a szórakoztató indoklással egészítette ki a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) 2015 végén egy újabb 790 millió forintos szerződéssel azt az önmagában is brutális összegű, négy évre több mint bruttó 6 milliárd forintos tanácsadói szerződést, amelyet alig két hónappal korábban kötött a Századvég Alapítvány és a Századvég Gazdaságkutató konzorciumával.

Minden ok megvan a jókedvre
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

  

Úgy tűnik, az akkori tanácsok után az Orbán-kormánynak újabbakra van szüksége (talán éppen a gyűlöletpropaganda ellenére tavaly befogadott befogadott 1300 menekült miatt): az NFM-nek a kormany.hu-ra feltöltött friss dokumentumai szerint ugyanis most majdnem azonos indoklással, azonos feladatra kaphat újabb megbízást a cégcsoport, ezúttal nettó 905,5 millió forint+áfa, vagyis bruttó 1,149 milliárd forintért. A Századvégnek ezt a feladatot a kiírás szerint a szerződéskötéstől számított legfeljebb 8 hét alatt, legkésőbb 2018. június 15-ig kell elvégeznie.

Mint ismert, a Századvég Alapítvány, a Századvég Gazdaságkutató és a mostani szerződésekből kimaradt Strategopolis konzorciumával először az előző kormányzati ciklus közepén, 2011 végén kötött nagy értékű, a kiegészítésekkel együtt 4 milliárdos tanácsadói szerződést az NFM. A 2012 és 2014 között készült, vitatható színvonalú tanulmányokat többévnyi pereskedés után 2016 februárban kénytelen volt kiadni a lapnak a Miniszterelnökség, feldolgozásuk során azonban kiderült, hogy a rájuk költött közpénz-milliárdokból vajmi kevés kormányzati döntést alapoztak meg – emlékeztet a lap.