A COVID-kártyát is kijátszotta az EMMI, hogy gátolja a pedagógussztrájkot

Ha a digitális munkarendről van szó, akkor nincs járvány, ha pedagógussztrájkról, akkor van. 

2022. január 31., 08:04

Szerző:

Hétfőn – azaz a ma délelőtt – nyolc és tíz óra között az ország számos állami iskolájában kétórás figyelmeztető sztrájkba lépnek a tanárok a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) felhívására, annak ellenére, hogy a kormány megtiltotta azt – írja hétfői cikkében a Népszava.

Ahogy arról beszámoltunk, illegális a hétfői pedagógussztrájk az EMMI szerint. Döntésüket azzal indokolták, hogy „a bíróság elsőfokú határozata megszületett ugyan január 28-án, de a döntés nem jogerős, így törvénytelen a hétfői pedagógussztrájk”.

A PDSZ és a PSZ azonban továbbra is arra bíztatta az oktatásban dolgozókat, hogy ne engedjenek a jogellenes fenyegetéseknek, szervezzék tovább a hétfőre meghirdetett figyelmeztető sztrájkot

írta szombaton közösségi oldalán a PDSZ.

A Népszava – mint azt írják – megszerezte az Emberi Erőforrások Minisztériuma ellenkeresetét, amit a PSZ és a PDSZ követeléseire reagálva nyújtottak be a Fővárosi Törvényszéknek. Ebben az Emmi külön kiemeli a koronavírus állítólagos szerepét a pedagógussztrájk betiltásában. Az Emmi szerint a sztrájk veszélyezteti az egészséget, mivel:

„A vírusfertőzés átadása a családok között az iskolába járó gyerekek közvetítésével széles körben megvalósulhat”.

Ez több szempontból is kérdéseket von maga után, mivel:

  1. a sztrájk lényege, hogy nincs tanítás, csak azok a gyermekek tartózkodnak az iskolákban, akiknek szülei nem tudják megoldani a felügyeletet. Logikusan tehát az következik ebből, hogy a szokottnál jóval kevesebb gyermek ücsörög az iskolákban.
  2. Továbbá épp a kormány tiltja például a digitális munkarend újbóli bevezetését, minél több diákot arra kényszerítve, hogy a fertőzésveszély ellenére is bemenjen az iskolába – emeli ki a cikk.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Unsplash)