Már majdnem kétmillióan regisztráltak oltásra Magyarországon
Meghalt 93, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1652 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon.
- A kormányzati portálon azt írták: 371 988-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 12 832-re emelkedett, a gyógyultak száma 274 308.
- Az aktív fertőzöttek száma 84 848-ra csökkent. Kórházban 3648 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 289-en vannak lélegeztetőgépen.
- Hatósági házi karanténban 19 633-an vannak, a mintavételek száma 3 210 549-re nőtt.
- Eddig 249 687 embert oltottak be, közülük 84 452-en már a második oltást is megkapták. Csütörtöktől a védőoltásra regisztrált legidősebbek következnek: minden háziorvosi praxisból hat idős embert kórházi oltóponton oltanak be, 1080 háziorvos pedig maga is beolthat 10-10 regisztrált idős embert.
A koronavirus.gov.hu-n közölték: a brüsszeli vakcinabeszerzés "teljesen kiszámíthatatlan", Magyarország ezért mindent megtesz, hogy legyen elég vakcina a tömeges oltások megkezdéséhez.
"Magyarországon eddig is és ezt követően is csak olyan vakcinák kerülhettek és kerülhetnek forgalomba, amelyek a magyar hatóságok vizsgálata alapján is hatásosak és biztonságosak, és amelyeket már több országban is alkalmaznak" - állították.
- A nyugati vakcinákból eddig 19,7 millió adagot kötöttek le több tízmilliárd forint értékben különböző gyártóknál (Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen, Curevac). Ezekből eddig csak Pfizer- és Moderna-vakcinák érkeztek Magyarországra
- Múlt héten - az EU-ban harmadikként - az AstraZeneca brit-svéd gyógyszeripari vállalat és az Oxfordi Egyetem közösen kifejlesztett oltóanyaga is megkapta az uniós forgalomba hozatali engedélyt. Ezt a vakcinát a magyar hatóság már korábban engedélyezte, így hamarosan ebből a vakcinából is érkezhet Magyarországra - írták.
Eddig már csaknem 2 millióan regisztráltak oltásra.
Hangsúlyozták, hogy a magyar járványügyi adatok kedvezőek, a védekezésnek köszönhetően sikerült megfékezni a járványt, de több európai országban tovább nő a fertőzöttek száma, miközben kevés a vakcina, ezért a kormány március 1-jéig meghosszabbította a védelmi intézkedéseket. (MTI/168)
(Kiemelt kép: MTI | Rosta Tibor)