Leleplezték Tasót, a rendőrség nyomoz – az újságírók ellen

Éveken át hallgatott vagyonnyilatkozataiban Tasó László közlekedésügyi államtitkár olyan földterületekről, amelyek a tulajdonában voltak, és több millió forintnyi, a földjei után járó állami támogatásról is – írta meg a Direkt36. Az oknyomozó portál megtudta: a rendőrség nyomoz, de nem a politikus ellen, hanem feltehetően újságírók ellen zaklatás miatt.

2016. augusztus 9., 10:41

Tasó László több mint 14 hektárnyi földjével kapcsolatban közölt pontatlan vagy hiányos adatokat a vagyonnyilatkozataiban és több mint hárommillió forint állami támogatást felejtett el feltüntetni –

írta megjúlius elején a Direkt36.

Az államtitkár még a megjelenés előtt provokációnak minősítette a cikket, majd közleményben valótlan állításokról, szándékosan meghamisított adatokról beszélt.

Tasó ezek mellett mindeddig legalább nyolc alkalommal fenyegette nyilvánosan a Direkt36-ot és más szerkesztőségeket azzal, hogy különféle pereket indít. Megígérte, hogy büntetőfeljelentést tesz a portál újságírói ellen, emellett személyiségi jogi pert indít és helyreigazítást is kezdeményez.

A Direkt36 cikke esetében azonban Tasó nem élt a helyreigazítás lehetőségével, a határidő július végén lejárt. Tasó megpróbálkozott ugyanakkor a helyreigazítással legalább két olyan szerkesztőség esetében, amelyek szemlézték a Direkt36 cikkét.

Egy másik, Tasó által kezdeményezett jogi eljárás azonban már folyamatban van. Az államtitkár zaklatás miatt feljelentést tett a rendőrségen, és a Budapesti Rendőr-főkapitányság a Direkt36-tal közölte, hogy

meg is indítottáka nyomozást, amely egyelőre ismeretlen tettes ellen folyik.

Tasó ügyvédje a portálnak nem árulta el, mi volt a feljelentésében, és azt sem, hogy ki ellen tette. Az államtitkár ugyanakkor több esetben is panaszkodott zaklatásra a róla szóló cikkekkel kapcsolatban.

Tasó a hozzátartozói „tematikus és gátlástalan” zaklatásának tekintette azt is, hogy a Direkt36 a cikk második részében megemlített családtagjainak kérdéseket tett fel. Erre azért volt szükség, mert a cikk épp arról szólt, hogy miként kerültek kapcsolatba az államtitkár rokonai és munkatársai államilag finanszírozott projektekkel. A megkeresések telefonon és e-mailben történtek, és miután az érintettek többsége nem akart nyilatkozni, nem is keresték őket többet – írja a portál, amely emlékeztet: a törvény szerint zaklatás az, ha valaki „rendszeresen vagy tartósan háborgat valakit” abból a célból, hogy megfélemlítse vagy a „magánéletébe, illetve mindennapi életébe önkényesen beavatkozzon”.

Tegnap 14:33

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.