Lapajánló – Válasszatok!
A 168 Óra címlapján Szabó Tímea, a Párbeszéd Magyarországért társelnöke, aki a kormányváltó szövetség szavazóinak azt ajánlja: mindenki hozzon még tíz embert! Az ellenzéki politikus szerint Magyarország az Orbán-féle permanens háború után nyugodt, párbeszédkész politikára vágyik, amely nem az erőszak nyelvén beszél, hanem partnereket keres. A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
A lap vezércikkírója, Mészáros Tamás azt fájlalja, hogy a kormánnyal szemben egyébként kritikus orgánumokban a balliberális értelmiség jelesei szünet nélkül szapulják saját politikai képviseleteiket. Ami azért is sajnálatos és politikailag értelmetlen, mert „a kormánypárti hazugsággyár érvelő cáfolatára már alig vannak fórumok” – írja Mészáros Tamás.
A 168 Óra új sorozatot kezdett az Orbán-rendszer négy évéről. Az első részben az Orbán-kormány szerkezetét, működési módját, alkotmányos hátterét mutatjuk be.
Drámai, ami az országban történik – állítja Bodnár Zoltán, aki bankvezérből lett a Magyar Liberális Párt gazdaságpolitikai programjának megalkotója. Szerinte az Orbán-kormány bolsevik, egypárti, álparlamentáris rendszert épít ki, s ezért a feladat most egy „olyan rezsim lebontása, amely minden elemében jogállamellenes”.
Beszámolunk arról, hogyan zajlik a kampány a közösségi médiában, hogyan jelennek meg a pártok a Facebookon.
Bolgár György folytatja sorozatát, amelyben szembeállítja a jobboldal állításait és a tényeket.
Jolsvai András újabb abszurd történettel szórakoztatja az olvasót.
„Az oknyomozó, aki Mozartra vágyik.” Ez a címe a portrénak, amely Ferenczi Krisztina oknyomozó újságíróról ad közelképet. Kolléganőnknek most jelent meg második könyve az Orbán család vagyonosodásáról, de a portré nemcsak erről szól, hanem arról is, miért váltott pályát Ferenczi Krisztina, aki húsz évig színésznő volt, s most alighanem a legismertebb tényfeltáró újságíró.
Notesz című rovatunkat ezúttal Vásárhelyi Mária jegyzi, aki arról ír, hogy a 2014-es választás törvényi szabályozását és a gyakorlati előkészületek minden mozzanatát (idézem szó szerint) „a választási csalás bűze lengi körül.”
Interjú készült Ráday Mihállyal. A Kossuth-díjas operatőr, televíziós műsorvezető éppen negyed százada szervez saját március 15-i ünnepséget lakóháza mellett. A mostani interjúban kifakad, mert nem ismer Európában még egy országot, ahol a nemzeti ünnepeken a pártok külön koszorúznak. Ráday arról is beszél, hogy a mostani kormány ideálja egy Európától elforduló nemzet, eszménye pedig egy szinte rendi, „újfeudális” társadalom.
Az oktatási államtitkárság elektronikusan feltöltött portfólió segítségével kívánja egységesen és objektíven értékelni a tanárokat. Erről a hírről cserélnek eszmét lapunk internetes vitafórumának résztvevői, és erről fejti ki véleményét egy nemzetközileg elismert oktatáskutató. L. Ritók Nóra, minősítő tanárnak jelentkezett az Oktatási Hivatalnál, de a tesztek kitöltése után úgy döntött: mégsem kér ebből. Így indokol: „A hoffmanni eljárás annyira távol áll attól, amit a tanításról és a demokráciáról gondolok, hogy én ebben biztosan nem akarok részt venni.” Azokról a tanárokról, akik tiltakoznának e metódus ellen, ám hallgatnak, így beszél: „Rémülten nézem, mivé lett a pedagógustársadalom, minden letuszkolható a torkukon. Ha kell, imádkoznak, ha kell, testnevelés órát tartanak a folyóson, turulmadárról tanítanak rovásírással. Hallgatnak, mert féltik az állásukat.”
Ez nem oktatási modell: ez hatalmi modell – állítja az MSZP, illetve a kormányváltó szövetség szakpolitikusa, Hiller István is, aki a portfóliókészítést az őrült központosítással magyarázza. Erről szól az én jegyzetem is, amelynek címe: Nemzeti portfólió.
Háttér rovatunkban bemutatjuk a fóti menekültvilágot, mesélünk a boldog konyha titkairól, beszélgetünk az X-faktor győztesével, Danics Dórával.
Múltidő rovatunkban Bölcs István a II. világháború meglepetéseiről ír, a Glóbusz rovatban pedig Aczél Endre ismét ukrajnai helyzetképet ad, és tájékoztatja önöket a legfrissebb fejleményekről.
Ausztriából Szászi Júlia tudósít, és azt részletezi, hogy a bécsi Wiesenthal Központ milyen rendezvényekkel emlékezik a magyarországi deportálások megkezdésének hetvenedik évfordulójára.
Gondolom, ez olvasnivalónak nem kevés, de lényeg most az a hívószó, ami a 168 Óra borítóján olvasható: Válasszatok!