Lapajánló – Európa válsága
Az e heti 168 Óra címlapján egy gépfegyveres kommandós látható a brüsszeli repülőtéren. A múlt heti szörnyű merényletről és annak lehetséges következményeiről több írás is szól ebben a számban. Aczél Endre foglalja össze az eddig ismert eseményeket, és a legfontosabb következtetések levonására is vállalkozik. Sz. Látó Judit helyszíni tudósítást küldött a megsebzett városból. Interjút kértünk Herman Matthijstól, a brüsszeli Vrije Egyetem közgazdászprofesszorától, aki több tanulmányt közölt a terrorelhárításról. A professzor rendkívül borúlátó, nézete szerint az újabb és újabb merényletek nem kerülhetők el, a schengeni Európa gyógyíthatatlan sebet kapott.
Ki lesz a befutó? – ezt a címet adtuk elemzésünknek, amely az MSZP-ben folyó elnökjelölti verseny jelenlegi állapotáról számol be. A pillanatnyi helyzet szerint három jelölt verseng a legnagyobb baloldali párt elnöki posztjáért, de lehetséges, hogy a közeljövőben újabb jelölt vagy jelöltek is beszállnak a küzdelembe.
Az utóbbi időben nagy szerepet kapott a hírekben egy Nárcisz nevű kutya, a hatvanpusztai majorság négylábú őre. Vajon ki lakik most a hajdani nádori birtokon? Milyen összefonódások fedezhetők fel az Orbán és Mészáros család tulajdonviszonyaiban? Erre keresi a választ az utóbbi időben Juhász Péter, az Együtt politikusa és erre kereste a választ cikkünk is.
Van-e állami támogatás a paksi bővítés mögött, és miért maradt el a nemzetközi tender? Jávor Benedek, a PM európai parlamenti képviselője, aki a legkövetkezetesebben képviseli a Paks 2. elleni kritikát, a lapunknak adott interjúban azt is elmondta, milyen valóságos mozgásokat sejt a kormány lépései mögött.
Lukács György halála után egy évvel, 1972-ben levéltár és kutatóhely lett a filozófus lakása. Nyolcezer kötet van itt, tízezer kéziratos anyag, tizenötezer levél, valamint fotó-, film- és hanganyag. Most, úgy hírlik, felszámolják a Lukács-archívumot. Így van-e valóban? – ennek jártunk utána.
Költségvetési csalás gyanúja miatt nyomozást indított a NAV bűnügyi igazgatósága, miután kiszivárgott, hogy a Budapesti Gazdasági Egyetemen az elmúlt években harmincnégy olyan személynek is folyósítottak ösztöndíjat, aki nem áll jogviszonyban az intézménnyel. Mi történt valójában? – ezt igyekeztünk kideríteni.