Lapajánló – Baloghmari igazsága
„Baloghmari” igazságáról, a Magyar Televízió egykori riporteréről ad portrét a most megjelent 168 Óra. A televízió örökös tagjának valaki valamikor azt írta, amit most mi is mondunk: „Kedves Marika, mi nagyon szeretjük magát…”
A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
A 168 Óra vezércikke arra figyelmeztet: nem szabad beletörődni, hogy a köztársaság egy hatalmába részegült kompánia zsákmánya legyen.
A kormányzat gyors döntéseiről, sietős módosítgatásairól beszélt Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, azt állítva, hogy mindez része egy reformnak. Munkatársunk ezt másként látja, de az államtitkár kitart a maga véleménye mellett, és azt mondja: „Amit maga kapkodásnak nevez, az valójában villámgyors kormányzati reakció.”
Mufurc című jegyzetünkben azt jelezzük a szocialisták parlamenti frakciójának: „Nem elég önérzetesnek lenni, okosnak is kell látszani.”
Olvashatnak a lapban:
- a Jobbik nevű botránypárt hecckampányairól,
- arról, hogy vannak-e oligarchák,
- hogy kik lesznek Kövér fegyveresei,
- hogy miként exportálják Erdélybe a Horthy-kultuszt,
- és hogy jegyzetírónk szerint „Orbán Viktor úgy cserél gondolkodásmódot, mint garniszálló-szobalány használt lepedőt.”
A „büdös zsidózás” után Egerben járt a 168 Óra, amelynek riportja arról szól: Forr a város.
Beszélgettünk a Titkos írás című könyv szerzőjével, Szőnyei Tamással, de külön cikkben is foglalkozunk azzal, ki hogyan lett az irodalmi élet besúgója valamikor.
A Múltidő rovatban Kasza László a katolikus egyház gerontológiájáról ír, Aczél Endre a Glóbusz rovatban arról, hogyan lett világpolitikát alakító figura egy világtalan kínai.
Böcz Sándor A helyzet komikuma című rovatában így foglalja össze egyetlen kérdőmondatban az IMF-talányt: „Most akkor alattunk vagy fölöttünk lesz a biztonsági háló?”