Lapajánló
A hivatali visszaéléssel meggyanúsított Gyurcsány Ferenc interjút adott a 168 Órának. Az egykori miniszterelnök azt mondja: Orbán mindenkit ellenségnek tekint, aki az útjában áll. Ádáz harcát addig folytatja, ameddig úgy meggyengül a balliberális világ képviselete, hogy esélye sem lesz kihívóként fellépni a Fidesszel szemben. Gyurcsány szerint a gyanúsításból vádemelés lesz, azt gondolja, hogy már a vádirat is kész.
Polt Péter csak arra vár, hogy a mai hatalom által kinevezett bírák közül választhassa meg, ki is ítélkezzen felette – véli Gyurcsány Ferenc, aki szerint Polt Péter eladta a becsületét, és bánni fogja azt a pillanatot, amikor elvállalt egy vállalhatatlan szerepet. Gyurcsánytól azt is megkérdezte a 168 Óra, hogy szerinte szakad-e a szocialista párt. Gyurcsány azt feleli: „Változatlan körülmények között nincs sokáig maradásom a pártban. Ilyen MSZP-nek nem akarok még egyszer a képviselője lenni.”
Gyurcsány mentelmi jogának felfüggesztése kapcsán hetven közéleti személyiség petícióval tiltakozott, mert szerintük a volt kormányfő ellen koncepciós eljárás folyik. Az aláírók közül nyilatkozott a 168 Órának Parti Nagy Lajos, Fleck Zoltán, Ripp Zoltán, Mihancsik Zsófia, Pataki Ferenc, Ungváry Rudolf és Vekerdy Tamás.
Orbán Viktor országvédelmi tervének az adósságok végtörlesztésére vonatkozó része óriási tiltakozást váltott ki itthon és külföldön is. A Bankszövetség az Alkotmánybírósághoz fordul, az unió pénzügyi biztosa vizsgálatot kezdeményezett. A bankokról és a hülyeség jogáról beszél a 168 Órának adott interjújában Zdeborsky György közgazdász, volt bankvezér, aki szerint nem vezet jóra a bankellenes hangulat szítása, és úgy gondolja, hogy az országvédelmi csomaghoz lesz még egy-két szava Angela Merkelnek és José Barrosonak is.
„A törvény ebben a formájában nagyon ártana Magyarországnak.” Ezt pedig Stefan Pichler, a bécsi Gazdasági Egyetem bankfakultásának professzora nyilatkozza a 168 Órának.
Lendvai Pál, a magyar származású ausztriai elemző arról beszél, hogy az osztrák külügyminiszter szerint Ausztria bankjait létükben fenyegetik a magyar kormányzat tervezett intézkedései. Idézi a konzervatív Kleine Zeitung kritikáját, amely úgy szól: „Európának meg kellene fékeznie Orbánt!”
Orbán szárnysegédéről, a miniszterelnök jobbkezéről, vagyis Matolcsy Györgyről szól Buják Attila karcos portréja. A nemzetgazdasági minisztert szakmabéli ismerősei olyan embernek tartják, aki a politikai sámán és a formabontó közgazdász érdekes keveréke, kiváló vacsorapartner, a miniszterelnök beavatott gondolatolvasója.
Melyek a magyar konzervatizmus történelmi tradíciói? Ehhez képest mit képvisel ma a Fidesz? Milyen esély van ma egy új demokratikus ellenzéki összefogásra? Ezekre a kérdésekre igyekszik választ adni a Konzervatívok a Pallas Páholyban című írás.
A középre tartó erők „gombamód” szaporodnak, tagjaikat nemigen érdekli, ki balos, ki jobbos. Ennek egyik első példája, hogy Esztergomban hamarosan népszavazást tartanak, és - az országban egyedüliként – ismét összeáll a nagykoalíció. A meglepő hír hátterét megvilágító írásunknak meglepő alcíme van: Mindenki Esztergomi.
Scipiades Erzsébet riportja a városból kimenekült vagy kikényszerített hajléktalan erdőlakókról szól. A VIP-csapat című írás a Videoton futballcsapatának erőteljes felemelkedését mutatja be.
Nem feledkeztünk el Jancsó Miklós kilencvenedik születésnapjáról.
Fókusz rovatunkban azzal foglalkozunk, hogy egyre több magyar áru kerül az élelmiszer-áruházakba.
Aczél Endre írása Törökország nagy játszmájáról szól.
Hruscsov halálának negyvenedik évfordulóján Kulcsár István személyes emlékeit eleveníti fel, és azt a különös tényt közli, hogy a szovjet kommunista pártvezér fia és dédunokája ma amerikai állampolgár.
És most lapozzunk ismét vissza a címlaphoz, amelynek jobb felső sarkában ezentúl egy QR-kódba tömörítve meghallgatható, hogy milyen témákat találnak a heti 168 Órában.