Lapajánló
Kikérem magamnak! – mondja ingerülten Kovács Zoltán kommunikációs államtitkár, akivel eléggé éles és vitázó beszélgetést folytatott a 168 Óra. Mi arra emlékeztettük, hogy egy éve még a magyar kormány azt üzengette: nekünk se Bécs, se Moszkva, se Brüsszel ne diktáljon, kokikat és sallereket osztogattunk, büszkén jelentettük, hogy kipateroltuk az IMF-et, és ellene hangoljuk a gazdaságpolitikát. Válaszként az államtitkár megerősítette: „Most is érvényes, hogy senki ne diktáljon nekünk!” Majd arra figyelmeztette munkatársunkat: „A retorika és a valós tartalom között feszülő ellentmondások ne tévesszék meg.”
A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
Vajon a Fidesz sohasem exportálta a belpolitikai vitákat? Pungor András összeállítása egyértelmű választ ad a kérdésre.
Koltai Tamás írásából most csupán egyetlen rövid mondatot idézünk: „Néz ránk a világ, csodálkozó szemekkel.”
„Átfogó hadművelet zajlik Orbán Viktor ellen, az akciósorozatot Amerikából irányítják” – állítja dr. Márfi Gyula veszprémi érsek, aki szerint az IMF egy nemzetek felett álló vadkapitalista, ultraliberális diktatúrának a része, amely egyenes leszármazottja a hitleri és sztálini zsarnokságnak. Most megjelent lapunkból megtudhatják, mit szólnak az érsek leveléhez a 168 Óra internetes vitafórumának résztvevői.
Visszatérünk a közrádió bunkerének a legendájára, de most már az a kérdés: ki kér bocsánatot? A rádió vezérigazgatója szerint nekünk kellene, szerintünk viszont neki. Az is érdekel bennünket: következmény nélkül maradhat-e, hogy egy levéltáros hülyét csinál a közrádió vezetőjéből és a teljes nyilvánosságból?
Azelőtt nyilaskeresztes plakátokat ragasztott, náci karlendítéssel pózolt, holokauszttagadó volt és hungarista a ma mítoszkutatóként jelentkező Bácsfi Diána, aki szakértő szereplője volt a Magyar Televízió egyik műsorának. Akit érdekel, hogy ez miként lehetséges, megtudhatja a 168 Óra Szellemkép a képernyőn című írásából.
A háziorvosok helyzetéről szóló írásunk azt mutatja be, miként kerülnek orvosi praxisok a végelgyengülés szélére.
Szinetár Miklós nyolcvanadik születésnapja csaknem egybeesett könyvének megjelenésével. Pályázat című regényéből kirajzolódnak a színi világ és a közélet sajátosságai, és ezekről a színjátékokról beszél most a 168 Órának.
Miért lesznek egyre népszerűbbek a politikai karikatúrák? A közéleti gúnyrajzok és a vizuális szatírák világába kalauzolja el önöket a Kórrajzok a hatalomról című összeállítás.
Glóbusz rovatunkban Kulcsár István az orosz elnökválasztásról tudósít, Aczél Endre pedig arról ír, miként jutott el Szerbia az Európai Unió küszöbéig.
Születésének 150. évfordulóján Bécs leismertebb festőjére, Gustav Klimtre emlékezünk, pontosabban Klimt és a nők viszonyáról szólunk. Nemcsak azért, mert a piktor gyakran hangoztatta, hogy „a nők a főművem”, hanem azért, mert - bár sohasem házasodott meg - négy elismert gyermeke mellett halálát követően újabb tizennégy vélelmezett gyermek anyja követelt részt az örökségből.
Ha átlapozzák a 168 Órát, szerintem ezen a héten sem fognak unatkozni.