Különvéleménye miatt kizárhatják a kereszténydemokratát

Valószínűleg kizárja tagjai közül a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) győri elnökségének tagját, aki civilként egyértelműen szembement a pártfegyelemmel, és egy Győr központjában található műemlék-várrom megmentéséért küzd.

2012. március 12., 09:17

A KDNP megdöbbenéssel értesült Herkely Ákos elnökségi tag akciójáról, „az önkormányzatot, valamint a városfejlesztési eredményeket támadó nyilatkozatairól” – mondta a győri KDNP elnöke. Pergel Elza

közleményben tudatta, hogy eljárást kezdeményeznek Herkely Ákos ellen, aki „a sokak véleménye szerint az ellenzék szócsöveként működtetett, ezáltal politikailag elfogulatlannak nem nevezhető Arrabona Városvédő Egyesület elnökeként, általunk elfogadhatatlan eszközöket is használva nyilvánít ki olyan véleményt is, amely nem azonos a Kereszténydemokrata Néppárt törekvéseivel”.

A KDNP szerint renitens tagjuk még nyilatkozattételi engedélyt sem kért, nyilatkozattételre egyébként is csak a szervezet elnöke jogosult.

A Arrabona Városvédő Egyesület szombaton tartott demonstrációt a győri Dunakapu tér átépítése miatt: mintegy kétszázan tüntettek az ellen, hogy mélygarázs épüljön a területen, ahol a győri vár úgynevezett Duna-bástyája található.

Mélygarázs lesz a várrom helyén

Herkely Ákos a szombati demonstráción elmondta: szívesen segítenének a városnak a szögleterőd hagyományőrző bemutatásában, azt azonban nem tudják elfogadni, hogy mélygarázs legyen a területen.

A Kisalföld.hu tudósításaszerint a tüntetésen elhangzott, hogy az egyesület megismétli a tüntetést . A mélygarázs engedélyezési tervét a városvezetés már beadta.

A vége a kizárás

„Úgy gondolom, ez egy folyamat része, aminek a vége a kizárás” – mondta a KDNP-ben zajló eljárással kapcsolatban az MTI megkeresésére Herkely Ákos, hangsúlyozva: sosem kereszténydemokrata politikusként, mindig egyértelműen a szakembereket tömörítő civil szervezet nevében nyilatkozott a jelzett ügyben.

Herkely szerint az Arrabona Városvédő Egyesületnek évek óta érvényes együttműködési megállapodása van az önkormányzattal, amellyel – hangsúlyozottan szakmai – vitájuk is csupán a Dunakapu tér ügyében van. Ellenzik ugyanis a tervet, hogy mélygarázs kerüljön a középkori várromot rejtő területre.

A győri KDNP elnöke szerint Herkely Ákosnak engedélyt akkor is kérnie kellett volna, ha nem a párt, hanem egy civilszervezet nevében lép fel, hiszen „kereszténydemokrata párttagsága, tisztsége addig sem szünetel”. Pergel Elza a távirati irodával közölte: felkérték a KDNP megyei választmányát az ügy kivizsgálására, Herkely Ákos „városvezetés- és önkormányzat-ellenes kijelentésitől” pedig a legmesszebbmenőkig elhatárolódnak.