Soha ennyi mintavétel még nem volt, egy nap alatt 5000 - meghalt 9 újabb beteg, de alig nőtt az új fertőzöttek száma

2020. május 8., 07:13

Szerző:

Huszonnyolc újabb beteggel 3178 főre nőtt a beazonosított hazai fertőzöttek száma és elhunyt 9 idős beteg, tájékoztat a koronavirus.gov.hu.

392-re emelkedett az elhunytak száma,

865-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. Az aktív fertőzöttek száma 1921 fő, a vírusportál most is kiemeli, hogy 62 százalékuk (1240) és az elhunytak 79 százaléka (310), illetve a gyógyultak 54 százaléka (463) budapesti vagy Pest megyei.

Egy nap alatt lényegesen több lett a tesztelés, ma már közelít a százezerhez (99 058), ami ötezerrel több a csütörtökön ismertetett adatnál.

Kórházban jelenleg 1132 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 74-en vannak lélegeztetőgépen. A Pesti úti idősotthonban 41 főre nőtt az elhunytak száma.

A portál kiemeli. hogy a védekezés második szakasza van, ami nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újraindítsuk az életet és továbbra is elkerüljük a járvány "berobbanását". Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe, írják. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.