Jobbik-politikus és romák vitája – "Bombát kellene dobni az ilyenekre"

"Lakossági megkeresés" miatt tartott közbiztonsági témájú fórumot a Jobbik Győrszemerén – számolt be a .

2010. január 16., 04:15

"A bizonytalan jogszabályi környezet miatt jelenleg nincs megoldás arra, ha bizonyos bűnözői körök megkeserítik egy közösség életét. A Jobbik éppen ezért a Nyírségben már bevált, biztonságnövelő lépéseket szeretne megosztani a településen élőkkel" – mondta el Farkas Ádám, a Jobbik országgyűlési képviselőjelöltje

Farkas Ádám elmondta: lakossági megkeresésre érkeztek Győrszemerére, mivel a településen az utóbbi időben több lopás is történt, s ezek az emberek biztonságérzetét veszélyeztetik".

A biztonságot elősegíthető lépések felsorolása után a képviselőjelölt hozzátette: arra törekszenek, hogy a fórumnak ne legyen politikai színezete, s erre külön kérte őket Győrszemere polgármestere, Horváth Gyula.

A kisalfold.hu kérdésére, miszerint milyen javaslatokat várnak a fórumra meghívott kisebbségi önkormányzati képviselőtől, illetve ezek közül melyeket tudnák támogatni, a polgármester úgy válaszolt: "Nem nagyon tudunk együttműködni a kisebbségi önkormányzat képviselővel, de semmiképp sem szeretnénk, hogy etnikai színezete legyen a gyűlésnek".

A tudósítás szerint a fórum hivatalos beszédeit követő hozzászólásokban nem egyszer elhangoztak durva sértések, személyeskedések.

Az este legkeményebb hozzászólása az volt, mikor egy jelenlévő elmondta, hogy a 80 éves édesanyját már ötször rabolták ki. "Kórházban feküdt az édesanyám, amikor betörtek hozzá, de az éj leple alatt is többször kifosztották. Bombát kellene dobni az ilyenekre" – mondta a hozzászóló.

Burdi Éva, a helyi kisebbségi önkormányzat képviselője úgy vélekedett: "Igazán akkor tudnék örülni a Jobbik érkezésének, ha munkát is hoztak volna magukkal".

Erre Schunder László, a Jobbik megyei alelnöke annyit válaszolt: "Sajnos, nem mi vagyunk az Audi, s nem tudunk mindenkinek munkát adni. Azt viszont igenis megvalósíthatónak tartjuk, hogy kicsit figyeljünk egymásra, s így megakadályozhatjuk a sorozatos lopásokat".

A kormányzati fejlesztések nyomán már sok ügy elintézhető a mobilunkról, de a digitális okmány egyelőre nem váltja ki teljesen a hagyományos iratokat. Bár a Digitális Állampolgár alkalmazás számos előnnyel kecsegtet, a gyakorlatban még nem mindenhol egyértelmű, hol és hogyan fogadják el az elektronikus dokumentumokat.

A közel-kelet biztonsági helyzete immár a nyugat-európai diplomáciai fórumokat is uralja. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter genfi látogatásán a NATO-vezetőkkel egyeztetett arról, milyen hatással lehet a térség instabilitása Európára – és benne Magyarországra.

Sokan még mindig nem tudják, hogy a legegyszerűbbnek tűnő megoldás – az esővíz elvezetése a szennyvízhálózatba – akár komoly bírság következményét is magában hordozhatja. Egyetlen szabálytalan csatlakozás ára több százezer forint is lehet.