Jelenleg is van gyermek lélegeztetőgépen

A főorvos szerint teljesen egészséges gyerekekben is tud súlyos lefolyást produkálni a koronavírus fertőzés.

2021. december 11., 09:27

Szerző:

Teljesen egészséges gyerekekben is tud súlyos lefolyást produkálni a koronavírus fertőzés – mondta az ATV szerint Mészner Zsófia főorvos, a Heim Pál Gyermekkórház módszertani igazgatója a Spirit FM Aktuál című műsorában.

„Ha van hatékony védőoltás, akkor a gyerekeknek is emberi joguk, hogy ne kelljen kipróbálniuk egy betegséget, amit el is kerülhetnek”

– fogalmazott a főorvos.

A doktornő a vakcinára való túlérzékenységre vonatkozóan annyit mondott, hogy ez a jelenség extrém ritka. Az egyetlen szempont, amit az oltás előtt figyelembe kell venni (természetesen az alapbetegségeket leszámítva), az a koronavíruson való átesettség. Ebben az esetben ugyanis 3-6 hónapon belül nem érdemes oltatni.

Mészner kiemelte, hogy

a teljesen egészséges gyerekekben is tud súlyos lefolyást produkálni a fertőzés: jelenleg is van olyan gyerek a Heim Pál Gyermekkórházban, akit lélegeztetni is kell. Távolról sem igaz, hogy a gyerekeknél ez mindig egy enyhe betegség

– írja az ATV.

A főorvos szerint a védőoltástól egyáltalán nem kell tartani, ugyanis a Johns Hopkins amerikai egyetem nyilvántartása szerint több, mint 6 milliárd oltást adtak be. Ez azt jelenti, hogy van már tapasztalat, még ha kevés ideje is áll rendelkezésünkre a vakcina.

„A gyerekek oltását már számos országban elkezdték. Egyik vakcina sem tartalmaz élő koronavírust, nagyjából olyan oltási reakcióra lehet számítani, mint egy átlagos influenzaoltásnál”

– tette hozzá.

(Kiemelt kép: A COVID-19 elleni küzdelem érdekében a gyermekkori védőoltás számos országban kezd elterjedni. Fotó: David Himbert / Hans Lucas via AFP)