Hogy mi van?

2012. december 17., 11:31

Azt állítja Kövér László,
az Országgyűlés elnöke (az M1 köztévének adott interjújában), hogy akik most hergelik az egyetemi hallgatókat, ugyanolyanok, mint a KISZ-vezetők, „akiket ugyanúgy a kutya sem választott meg a fejünk fölé, és ugyanúgy nem képviselték a valóságos érdekeinket”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a HÖOK nem egy párt ifjúsági szervezete, tisztségviselőit nem a Fidesz Politikai Bizottsága jelöli ki és választatja meg, hanem a hallgatók. Olyat persze már láttunk, hogy egy HÖOK-vezetőből a Bokros-tandíj elleni tiltakozási hullám után fideszes politikus lett, de a sorrend azért nem mindegy. Különben is: ha ezek a mostani „KISZ-vezetők” nem képviselik a fiatalság valóságos érdekeit, akkor tüntetéseik nyomán Orbán Viktor miért törölte el egyik napról a másikra az ingyenes egyetemi képzés keretszámait (amelyeket korábban, ugyancsak egyik napról a másikra, drasztikusan csökkentett)? Lehet, hogy a miniszterelnök nem képviseli a fiatalok valóságos érdekeit? A megfejtést vagy Kövér László válaszát várjuk a szerkesztőségbe.

Azt állítja Simicskó István
sportért felelős államtitkár (a Magyar Diáksport Szövetség jubileumi ünnepségén), hogy „saját nemzeti hittanunk, a sport megerősítéséért tenni, cselekedni szükséges, hogy egészségesebb nemzet épüljön, alakuljon ki”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a sport semmiképp nem lehet hittan, se nemzeti, se nemzetközi. Hasznosságában lehet ugyan hinni, csinálni is jó, de ettől még a sportolás nem hit, és nem is a hitről szóló tudomány. Gondolom én, naivan. Miközben lehet, hogy a nemzeti hithez és hittanhoz már rég megvan a pápa is: I. Orbán.

Azt állítja Selmeczi Gabriella,
a Fidesz szóvivője (egy szocialista képviselő kritikájára válaszolva), hogy „Tukacs Istvánt nem hallottuk aggódni akkor, amikor az ő idejükben háromszorosára nőtt az élelmiszerek ára, miközben a mélyszegénységben élők száma közel megduplázódott”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a 2002 és 2010 közötti nyolc évben az élelmiszerek ára összesen mintegy 70-75 százalékkal emelkedett, a mélyszegénységben élők aránya pedig nagyjából változatlan maradt (egy ideig csökkent, aztán a világválság után nőtt). De Tukacsot tényleg nem hallottuk.

Azt állítja Rogán Antal,
a Fidesz frakcióvezetője (a Hír TV-ben), hogy ma nem nagyon van olyan európai ország, mint Magyarország, amely jövőre növeli a foglalkoztatást, csökkenti az államadósságot, és 3 százalék alatt tartja a költségvetési hiányt.

Ezzel szemben a tény az,
hogy nagyon is van. Például úgy hívják, hogy Németország. Ott ugyanis idén mindössze 0,5 százalék lesz a deficit, jövőre pedig még ennél is kevesebb, 0,2, így csökken az adósság, miközben évek óta nő a foglalkoztatás. De a svédeknél is ugyanilyen kicsi a hiány, lesz növekedés, és csökken a munkanélküliség. Hogy emellett a három balti ország hasonlóan javuló mutatóiról ne is beszéljünk. Persze lehet, hogy ezek nem is igazi európai országok.

Azt állítja a Helyi Téma
(címlapján), hogy „a Gyurcsány-kormány jósa szerint elmarad a világvége”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a Gyurcsány-kormánynak nem volt semmiféle jósa. A lap által megkérdezett Szilvásy Péter (az egykori titokminiszter testvére) működtet ugyan egy úgynevezett Kormányzati Tanácsadó Jósdát, de ebből még nem következik, hogy a jósdát a Gyurcsány-kormány tartotta fenn. Sőt, mint a cikkből kiderül, Szilvásy a mai kormánynak is jelzi, ami szerinte fontos. Ezek szerint ő volna az Orbán-kormány jósa? Vagy még mindig Gyurcsányt kell amortizálni?

Azt is állítja a Helyi Téma
(ugyancsak címlapon), hogy „magyarok tették gazdaggá a világot, Európa mégis koloncnak, az IMF meg hülyének tart minket”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy nem magyarok tették gazdaggá a világot, Európa nem tart bennünket koloncnak, az IMF meg hülyének. A többi stimmel. Kár, hogy nincs többi.