Hihetetlen de Orbán Viktor kötélbarátjának a cége a CEU épületével indul egy nemzetközi versenyen
Az Orbán Viktor miniszterelnök kötélbarátjaként is emlegetett Garancsi István érdekeltségébe tartozó cég, a Market Építő Zrt. egyik művét is jelölte a Building of the Year 2018 versenyén a világ egyik legnevesebb építőipari magazinja, az ArchDaily. Mégpedig az oktatási kategóriában
az Orbán-kormány által üldözött CEU-ét
– derül ki a Magyar Nemzet cikkéből. A lap idézi a cég közleményét, amely szerint az ArchDaily kihirdette az Building of the Year jelöltjeit, és mintegy 3500 projekttel együtt az oktatási épületek kategóriában a Market Építő Zrt. által kivitelezett Közép-európai Egyetem (CEU) épülete is a jelöltek között van.

A campus-újjáépítési projekt shortlistbe kerülésére január 31-án 16 óráig lehet Magyarországról szavazni. „A világ egyik legnevesebb építőipari magazinja, az ArchDaily által szervezett verseny oktatási kategóriájában van esélye a CEU-nak nyerni” – írta a Market.

A nyertesek listáját február 8-án teszik közzé – szól a közlemény.
Helyreigazítás
Lapszemlénk korábbi változatában tévesen írtuk, hogy a Market Építő Zrt. indult a pályázaton. A valóság az, hogy az ArchDaily maga jelöli ki a legnívósabbnak tartott épületeket, amelyek közül a közönség szavazati alapján kerülnek ki a shortlistes és végül a nyertes pályázatok.
A 168 Órához is eljuttatott helyreigazítási kérelmében a cég azt is fájlalja, hogy több magyar épület nevezése közül csak a CEU-ét emeltük ki, egy politikai hírt állítva össze, amely a cég szerint köszönő viszonyban sincs a kiadott sajtóanyaggal. (A kiemelés oka az ironikus helyzet, hogy Garancsi István cége annak a CEU-nak az épületével nyerhet a megméretésen, amelyet Orbán Viktor teljességgel alaptalanul csalással vádolt meg, és amelynek az ellehetetlenítésére tavasszal módosították a felsőoktatási törvényt – a szerk.)