Kihúzták a talajt Hadházy Ákos lába alól, veszélyben a 24 órás hídfoglalás is
A Kúria nem engedélyezte a Hadházy Ákos által meghirdetett 24 órás hídfoglalást, mondván, az mások jogait sértené.
Ahogyan azt korábban a 168.hu is megírta, zsinórban a negyedik keddre hirdetett tüntetést Hadházy Ákos és a Momentum a gyülekezési jog korlátozása és a Pride betiltása ellen Budapesten. A független országgyűlési képviselő szerint ugyanis addig kell tiltakozni, amíg nem vonják vissza a gyülekezési törvény módosítását. Hadházy szerint cinikus a magyarázat Orbán Viktortól, hogy azért ítéli el a hídfoglalásokat, mert azzal „egy maroknyi kisebbség akadályozta a normális életet”. Szerinte az ahogyan a kormány reagált a múltkori demonstrációra, „egy pozitív visszajelzés is, azt mutatja, hogy ezt kell csinálni, mert ez zavarja a kormányt”. Úgy vélte, „a kormányfői picsogás a demonstrációra pozitív visszajelzés, és reméli, hogy az autósok kormánypárti része is megérti, hogy a hídfoglalás értük is van”.
Nem kapott engedélyt Hadházy Ákos hídfoglalása
Csakhogy a Kúria és a rendőrség ezt nem így gondolja, így elutasították Hadházy Ákos ma délutánra meghirdetett 24 órás Erzsébet hídi blokádját – értesült a Telex. A rendőrség már korábban jelezte, hogy legfeljebb 12 órára biztosítja a hidat, és a demonstrációnak legkésőbb szerda hajnalban véget kell érnie. A független országgyűlési képviselő és társai ezt a döntést azonban megtámadták, de a Varga Zs. András vezette bírói tanács elutasította a keresetüket, arra hivatkozva, hogy a forgalom ilyen mértékű akadályozása már aránytalanul sérti mások jogait.
Hadházy Ákos a döntésre reagálva kifejtette, hogy az egyértelműen politikai indíttatású. Elmondta, a keddi demonstrációt ettől függetlenül megtartják, legkésőbb pedig ott fogják elárulni, hogyan valósítják meg a 24 órás tiltakozást. A gyülekezési jog korlátozása és a Pride betiltása ellen szervezett tüntetéssorozat már negyedik hete tart, múlt héten egyszerre négy hidat zártak le a tüntetők a fővárosban.
Ezért tüntetnek Hadházyék
Ahogyan arról korábban beszámoltunk, az Országgyűlés gyorsított eljárásban nemrég elfogadta a gyülekezési törvény módosításáról szóló törvényjavaslatot, aminek értelmében tilos lesz olyan gyűlést tartani, amely a homoszexualitást népszerűsíti. A szervezőket és a résztvevőket is pénzbírsággal sújthatják, és akár 200 ezer forintos büntetést is kaphatnak.
(Kiemelt képünkön Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselő látható. Forrás: 168 archív)