Gulyás Gergely bocsánatot kért valótlan kijelentéseiért

A legutóbbi kormányinfón két valótlan állítást is tett a miniszter a forintárfolyammal kapcsolatban. 

2022. június 19., 20:50

Szerző:

A miniszter a 400 forintos euró ügyében a kormány felelősségét firtató kérdésre azt állította, hogy a Bajnai-kormány idején 310 forint fölé ugrott az euró árfolyama, illetve, hogy a háború óta a forint a régió devizaival együtt értékelődik le.

A Telex azonban megírta, hogy egyik kijelentés sem igaz. Gulyás Gergely az RTL Híradó kérdésére elnézést kért – mint fogalmazott – a pontatlanságért.

(Fotó: Merész Márton/168.hu)

Magyar Péter szerdán jelentette be, hogy tárgyalást folytatott az Európai Néppárt elnökével, Manfred Weberrel. A megbeszélésen szó esett Ukrajna Európai Uniós csatlakozásáról, az Európai Ügyészséghez való csatlakozásról, valamint arról is, hogy a Tisza Párt milyen szerepet vállalna az uniós politikában.

Megjelent a kormány oldalán az a rendelettervezet, amely a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodára szabná ki a honvédelmi vészhelyzetek idején ellátandó feladatokat. A tervezet alapján Rogán dönthet például arról is, melyik újság jelenhet meg háború idején, és milyen formában.

Egyre kérdésesebb, mi lesz az úgynevezett átláthatósági törvény sorsa: Magyar Levente, a magyar Külügyminisztérium államtitkára szerint egyáltalán nem biztos, hogy a korábban elhalasztott javaslat valaha visszakerül a parlament elé.

Zugló alpolgármesterének, Várnai Lászlónak az ügyét vizsgálják, miután egy osztálykiránduláson állítólag megütött egy 16 éves diákot. A kerület polgármestere, Rózsa András azonnal felfüggesztette az alpolgármester jogköreit, és felszólította a lemondásra. Várnai ezt visszautasította, állítva, hogy a tanuló folyamatosan provokálta őt és a fiát.