Fideszes elődje is az MSZP-s Molnár Gyulát támogatja

„Politikatörténeti pillanat ez” – mondja Molnár Gyula, a XI. kerület volt polgármestere, aki most újra ringbe száll. Példátlan módon Újbuda eddigi összes vezetője – beleértve a városrész egykori fideszes polgármesterét is – támogatásáról biztosította az önkormányzati választáson.

2014. október 2., 16:54

„Újbuda megérett a változásra” – írja közös közleményében a négy egykori polgármester, Dr. Bánhegyi Emil (1990–1994, SZDSZ), Szegedi Ferenc (1994–1998, MDF), Dr. Juhos Katalin (1998–2002, FIDESZ) és Molnár, aki 2002 és 2010 között, MSZP-s színekben állt Újbuda élén.

Azt írják: a jelenlegi fideszes vezetés alatt a kerület letért arról a fejlődési útról, ami 1990 és 2010 között jellemezte. „Gyakorlatilag leálltak a fejlesztések, beruházások, a kerület álomba merült. Ami pedig a politikai kultúrát illeti, Újbuda beállt abba a sorba, ami az országos politikusokat jellemzi. A politikai ellenfeleket nem meggyőzni és legyőzni, hanem megsemmisíteni akarják” – olvasható a négy volt polgármester által jegyzett kampányanyagban.

Molnár a 168 Óra Online-nak elmondta: egy-másfél évvel ezelőtt elhatározta, ha büntetőügyében a bíróságon is bebizonyosodik ártatlansága, akkor függetlenként, a szakmaiságot hangsúlyozva szeretne elindulni.

(A Kúria májusban jogerősen felmentette Molnár Gyulát és szabad demokrata alpolgármesterét, Lakos Imrét abban a perben, amely kerületi ingatlanügyletekkel kapcsolatosan, hivatali visszaélés vádjával indult. Bizonyítottság hiányában mindkettőjüket felmentették minden vádpont alól.)

A Fidesz által módosított fővárosi választási törvény a függetlenkét indulást nem tette lehetővé, MSZP-s jelöltként vág neki a küzdelemnek. „Pártjelölt vagyok , de amit előkészítettem, azt most is fenntartom. A három elődömmel a saját nyolc évem alatt nagyon sokat dolgoztam együtt, kikértem a véleményüket, meghallgattam az álláspontjukat. 2010 óta viszont ez a hozzáállás nincs meg a városvezetésben. Azt gondolom, hogy elődeim támogatásukkal azt igazolják vissza, hogy abban az időben a politikai kultúra és bizonyos szempontból a politikai és szakmai teljesítmények is jobbak voltak.”

Molnár Gyula vitára hívta a fideszes polgármestert, Hoffmann Tamást, ám nem kapott választ. Molnár a nyilvánosság előtt is cáfolni kívánja azt az állítást, hogy gazdaságilag rossz állapotban vette át a kerületet a jelenlegi vezetés. Mint mondja: a Belügyminisztérium tavalyi hitelkonszolidációs táblázata szerint a XI. kerületnek 46 milliós tartozása volt – még elődje vette fel –, ami elenyésző például az V. kerület 15 milliárdjával összehasonlítva.

„Hagyni kéne az önkormányzatokat kikeveredni ebből a buta politikai perpatvarból. Azzal kellene foglalkozni, hogy mi a teendő az adott településen a csatornázással, az oktatással, az egészségüggyel, és nem azzal, hogy ki honnan jött. Erre szeretnénk az elődeimmel példát mutatni” – mondja Molnár.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.