Feljelentik a fideszes Voldemort Nagyurat

Az MSZP feljelentést tesz Mengyi Roland ellen különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás bűntettének kísérlete, valamint hivatali vesztegetés és hivatali visszaélés bűntette miatt, valamint államtitoksértés miatt ismeretlen tettes ellen – jelentette be csütörtökön Bárány Balázs. Az ügyről a 168 Óra .

2016. augusztus 4., 15:31

A párt elnökségi tagja csütörtökön a 168 Óra által közölt hivatalos nyomozati dokumentumokkal kapcsolatban tette bejelentését, amelyekből világosan kiderül, hogy a Fideszben központilag lopnak. Mint mondta, cikkünk a rendszerszintű, központi korrupcióról rántja le a leplet, amikor konkrét lehallgatási jegyzőkönyvek alapján mutatja be a fideszes pénzcsapolás rendszerét.

A cikkben foglaltak szerint Mengyi Roland fideszes országgyűlési képviselő 2015-ben kenőpénzért cserébe előnyt biztosított volna egy szociális szövetkezetekre szabott uniós pályázatnál. A kenőpénz költsége tízmillió forint volt: ötmillió előleg, ötmillió az ügylet után.

„A szokásos 50 helyett csak 10 százalékot tarthatott volna meg a megítélt uniós támogatásból egy szociális szövetkezetekből álló hálózat (azaz a pénz fele helyett 90 százalékát lopnának el menet közben), további kiadás a fideszes képviselőnek előre fizetendő ötmilliós »alkotmányos költség«. A korrupciós büntetőügyben feloldották néhány telefonbeszélgetés titkosítását, s ezekben, úgy tűnik, Lázár Jánosra, valamint helyettesére, Csepreghy Nándorra utalnak a biznisz résztvevői. Az első tisztáldozat az Emberi Erőforrások Minisztériumától menesztett Köpeczi-Bócz Tamás uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkár, a következő pedig Mengyi Roland fideszes országgyűlési képviselő lehet. Őt a vallomások szerint Voldemort Nagyúrnak kellett szólítani. A 168 Óra lehallgatási jegyzőkönyvek alapján mutatja be az uniós pénzcsapolási kísérlet fordulatokban gazdag történetét.”

Bárány Balázs azonnali lemondásra szólította fel Mengyit, mert szerinte a képviselő „gátlástalanul lopja a magyar adófizetők pénzét”, ráadásul a cikk alapján egyértelmű, hogy az ügy szálai a legmagasabb kormányzati szintekig vezetnek.

A szocialista politikus felvetette a kérdést, hogy a miniszterelnök tudott-e a lopásról. Bárány így fogalmazott: „Amennyiben tudott, ő maga is bűnöző, ha viszont fogalma sincs róla, mit művelnek a háta mögött az emberei, az súlyosan megkérdőjelezi a miniszterelnök alkalmasságát.”

Az ügyben az MSZP az Európai Unió csalás elleni hivatalához, az OLAF-hoz is fordul.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.