Egy magyar férfi sok milliót csalt ki egy török labdarúgóklubtól

2018. május 10., 13:57

Szerző:

Egy magyar férfi igen csúnyán átvert egy török labdarúgóklubot, amikor egy híres brazil focista képviselőjének adta ki magát, mintegy 45 millió forintot csalt ki a klubból. Pénzmosás miatt vádat emeltek ellene – áll az Ügyészség közleményében.

A vádirat szerint a harminckilenc éves magyar férfi az ügyvezetése alatt álló gazdasági társaság részére 2016 májusában nyitott egy devizaszámlát, hogy oda utaltassa ismeretlen tettes társa közreműködésével a bűncselekményből származó pénzt.

Fotó: Pixabay

Ezután augusztusban a brazil sportoló ügynökének kiadva magát emailt küldött a török klubnak, amiben arra kérte őket, hogy a játékossal szemben fennálló tartozást egy másik, a vádlott által nyitott devizaszámlára utalják. A klub ennek eleget is tett.

A vádlottnak 2016. augusztus 18-án először 50 ezer eurót, majd egy nappal később 100 ezer eurót átutalt a klub. A férfi pár nappal később a 150 ezer eurót, átszámítva körülbelül 45 millió forintot készpénzben felvette a bank budapesti fiókjában.

A férfit a Fővárosi Főügyészség pénzmosás bűntettével vádolja, ami egytől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.