Eddig csak százezren akartak konzultálni a kormánnyal

Eddig százezren küldték vissza a nemzeti konzultációs kérdőíveket – derült ki ma Hollik István kereszténydemokrata képviselő sajtótájékoztatóján. Bár a képviselő ezt nem tette hozzá, ez egyértelmű kudarc.

2017. április 18., 15:23

Szerző:

Százezren küldték vissza a nemzeti konzultációs kérdőíveket – mondta keddi sajtótájékoztatóján Hollik István (KDNP). A konzultáció a hónap elején indult, a már megszokott formában: minden választópolgár kapott erről szóló levelet, illetve online kérdőívet is ki lehet tölteni. A konzultáció nyomdai költsége nettó 68,1 millió forintba, a postázás pedig nettó 88,1 millió forintba került.

Hollik István közölte Magyarország céljait, tehát hogy meg kell állítani Brüsszelt, meg kell védeni a rezsicsökkentést és meg kell akadályozni a magyar családokra veszélyes energiauniót. Arra kérte a magyar embereket, hogy töltsék ki a nemzeti konzultáció kérdőívet és így támogassák a kormányt abban, hogy ellen tudjon állni a brüsszeli szándéknak. Továbbá közölte, hogy információi szerint a visszaküldött kérdőívek száma meghaladta a százezret. A kormánypárti képviselő reménykedik, hogy egyre többen felismerik, a kérdőívben szereplő kérdések fontos nemzeti ügyekre vonatkoznak.

Orbán Viktor húsvéti nyilatkozatáról, amelyben a miniszterelnök a tüntetések kapcsán arról beszélt, hogy sok békés keresztény embernek viszket már a tenyere, azt mondta: őt is idegesítik azok a jelenségek, amiket lát. Az, hogy valaki nem ért egyet a kormánnyal, és ellenzéki érzelmű, még nem jogosít fel senkit a törvények be nem tartására.

A Fidesz 2010 óta postázza a nemzeti konzultációs kérdőíveket. 2010 szeptemberében a nyugdíjasok kaptak levelet. A több mint 2,8 millió példányban elküldött kérdőívekből mintegy kétszázezer válasz érkezett vissza. 2011 februárjában az Alaptörvénnyel kapcsolatban küldték ki a konzultációs leveleket, erre 920 000 válasz érkezett. Az ugyanabban az évben májusban indított szociális konzultáció válaszait több mint egymillióan küldtek vissza. 2012-ben következett a gazdasági konzultáció, amelyre hétszázezer, 2015-ben pedig a bevándorlásról és terrorizmusról szóló nemzeti konzultáció: ez utóbbi esetében a kiküldött nyolcmillió példányból csak egymillió érkezett vissza. Ezekhez a számokhoz képest az Állítsuk meg Brüsszelt! konzultációs levél visszaküldői igencsak kevesen vannak.