Dobrev Klára: A változás elkezdődött

A DK miniszterelnök-jelöltje nem tárgyal senkivel.

2021. szeptember 30., 21:21

Szerző:

Molnár Csaba, a DK kampányfőnöke kezdte a sajtótájékoztatót, aki arról beszélt, hogy elemzések tucatjait olvashattuk, hogy a DK-nak az alacsony részvétel a jó, 634 ezer adta le a voksát és a DK elsöprőgyőzelmet aratott, ez az igazság, 90 körzet közül 31 helyen győztek, a legtöbb egyéni körzetben is. "Okkal és joggal bízhatunk abban, hogy ez már a győzelmet megingatni nem tudja" - tette hozzá.

 

"Van közös nevező: Dobrev Klára"

mondta Molnár Csaba.

Dobrev először a 630 ezer résztvevőknek, köszönte meg a választási eredményt. "Van több mint 600 ezer olyan eupai magyar demokratánk, aki hajlandó és kész is tenni azért, hogy hazánk újra egy európai, demokratikus köztársaság legyen" – mondta Dobrev, szembeállítva azt a Fidesz sokmiliárdos médiagépezetével és azokkal, akik “pártkatonaként” állnak ki a kormánypárt mellett.

“Mindenkire szükségünk van áprilisban” – üzente Dobrev azoknak is, akik a DK jelöltjeiként ezúttal nem nyertek.

 

“Abban az országban, ahol a miniszterelnök szerint a politika nem nőknek való, nagy bátorságot és erőt ad”

a női jelöltek győzelme. Dobrev itt nem csak a DK jelöltjeire, hanem az ellenzéki előválasztás minden női győztesére gondolt, név szerint felolvasva őket. Reményei szerint 2026-ban már kétszer ennyien lesznek. A DK kormányfőjelöltje köszönetet mondott a miniszterelnök-jelöltségért versengő Jakab Péternek, Fekete-Győr Andrásnak, és a második fordulóba bejutott Márki-Zay Péternek, és Karácsony Gergelynek.

Dobrev  Klára a második fordulóra készül, amely olyan lesz mint az első.  “Készülünk a második fordulóra. Ez nagyon fog hasonlaítani arra, amit az elmúlt hónapokban csináltunk” – mondta Dobrev, aki szerint, ha az első fordulóban 20 ezer kilométer van Dobrev mögött, szerinte a második fordulóra “lesz az százezer is”. Dobrev Azt mondta, a cél az,hogy áprilisban, a választás után, a Fideszt legyőzve “elmondhassunk hogy egy európai, demokratikus, magyar köztársaságban élünk.”


Fotó: Karancsi Rudolf / 168.hu

Dobrev Klára külön köszönetet mondott a miniszterelnök-jelölteknek: "egy tisztességes, demokratikus, néha fűtött hangulatú versenyen vagyunk túl és megmutattuk, a politikai versengés az országról szól, az emberek életéről. Számítok rájuk, mert jövő áprilisban mindenkire szükség van" - mondta Dobrev. 

"A változás elkezdődött "– mondta valamelyest utalva ezzel Orbán Viktor és a Fidesz egy kétezres évekbeli szlogenjére.

"Most kezdődött el, folytatódik, és nem állunk meg addig, amíg el nem mondhatjuk, hogy egy európai demokratikus köztársaságban élünk" - fejezte be beszédét Dobrev Klára.

Gyurcsány Ferenc arról beszélt, a DK tudta, hogy hazafias és egyszerre európai politikát akar csinálni, "nagy-nagy meggyőződéssel áll ki embereiért, tagjaiért, vezetőiért. Csak akkor hiheti rólunk az ország, hogy mindenkire vigyázni fogunk, ha magunkra is vigyázunk" – mondta Gyurcsány Ferenc. 

A DK születésétől fogva abban hisz, hogy sokfajta demokratikus és hazafias irányzat együttműködése adhatja meg a választ a Fidesz politikájára – mondta a DK elnöke, aki szerint “a jelölt asszony” képes integrálni ezeket az irányzatokat, mert zöld, modern, hazafias és “régi vágású szocdem is.” A DK a közepén áll ennek az ellenzéki összefogásnak, amelyet reményei szerint áprilisban is Dobrev Klára fog vezetni.

Az este nyolckor az aktuális állás:

  • Dobrev: 34,4
  • Karácsony: 27,6
  • Márky-Zay: 20,3
  • Jakab: 13,7
  • Fekete-Győr: 3,4 százalékot ért el az első fordulóban
  • és ennek alapján a második fordulóra Dobrev, Karácsony és Márki-Zay jogosult.

 

(Kiemelt kép: Dobrev Klára a DK előválasztási eredményértékelő sajtótájékoztatóján, az előválasztás első fordulója után, 2021. szeptember 30-án. Fotó: Karancsi Rudolf / 168.hu)

Ma Magyarországon minden beteg megkapja az állapotának megfelelő ellátást, beteg nem marad ellátatlanul – ez áll a Belügyminisztérium vasárnap kiadott közleményében. A MOK szintén közleményben reagált, azt írják, véleményüket az ismert hazai és nemzetközi statisztikai adatokra alapozták, amikor az egészségügyi ellátórendszer hiányosságairól írtak.