Dobrev: „Hiszek abban, hogy a politikának ki kell vonulnia a magánéletből”

Interjúban beszélt a Márki-Zay Péterrel való viszonyáról.

2022. február 14., 21:58

Szerző:

Nagyon másféle politikusok Márki-Zay Péterrel, néha veszekedni is fognak, de ha a végén ki tudnak békülni, akkor ezzel nincsen baj – erről beszélt Dobrev Klára a Telex élő választási műsorában.

A Demokratikus Koalíció politikusát arról is kérdezte a Telex, hogy mit gondol Márki-Zay Péter fasisztázós, kommunistázós kijelentéseiről.

„Nagyon különböző politikusok vagyunk Márki-Zay Péterrel, mást gondolunk a világról, és más a stílusunk is”

– mondta.

„A nagyon egyformán beszélő fideszes politikusokhoz képest ez egy más irány, az viszont összeköt minket Márki-Zay Péterrel, hogy egy szabad, demokratikus Magyarországot szeretnénk”

– hangsúlyozta Dobrev. Szerinte ebből az országból akkor lesz jó ország, ha sokan sokféle dolgot mondhatnak, de az alapvető dolgokban egyet tudnak érteni Márki-Zayval.


Dobrev nem tud arról a Márki-Zay által bedobott ügyről, hogy három fideszes miniszter meleg kapcsolatáról készít elő anyagot egy blog, ő is csak az újságokból értesült erről. „Hiszek abban, hogy a politikának ki kell vonulnia a magánéletből” – mondta. Csak szerinte az a helyzet, hogy a jelenlegi kormány masszívan beleszól emberek magánéletébe, például a nem heteroszexuális emberek magánéletébe. Ha le lehet leplezni a Fidesz álságos politikáját, hiszen például Szájer József is ilyen álságos politikus volt, akkor lehet létjogosultsága a magánéleti témák beemelésének is – mondta.

(Kiemelt kép: Dimény András / 168.hu)