A gyermekek védelmére hivatkozva megbírságolták a Coca-Colát a meleg egyenjogúságot támogató plakátjai miatt
Tilos az olyan reklám, amely a gyermek- és fiatal-korúak fizikai, szellemi, érzelmi vagy erkölcsi fejlődését károsíthatja
– erre a jogszabályra hivatkozik Pest Megyei Kormányhivatal Érdi Járási Hivatala levelében, amit Tényi Istvánnak küldtek arról, hogy fogyasztóvédelmi bírsággal sújtották a Coca-Colát a nyáron kihelyezett meleg egyenlőségpárti #loveislove plakátjai miatt, írja a 24.hu.

A számos feljelentéséről híres Tényi István azt követően tett bejelentést, hogy a hazai konzervatívok részéról nagy felháborodást keltettek a cég plakátjai. Mint kiderült, Tényit meg is előzték, a bírságot egy korábbi bejelentés alapján szabták ki a cégre, ám a határozat még nem jogerős.
Emlékezetes, a fideszes Boldog István országgyűlési képviselő bojkottot hirdetett az üdítő fogyasztása ellen.