Bemutatta szociális és lakhatási progamját az egységes ellenzék

A program pontjait egy hétfői sajtótájékoztatón mutatták be.

2021. december 27., 17:37

Szerző:

Az egységes ellenzék hétfői sajtótájékoztatóján a szociális programjuk pontjait ismertették, többek között a bérlakásépítést

A tájékoztatót Kanász-Nagy Máté, az LMP társelnöke kezdte, aki Márki-Zay Péter árnyékkormányának szociális szóvivője elmondta, „Orbán Viktor gazdaság- és társadalompolitikája megbukott”. Majd rámutatott, hogy egekben van az infláció, a szegénység pedig egyre mélyül.

A hatpárti ellenzék ezért kormányváltás esetén a többi között megemelné a családi pótlékot, szociális bérlakásprogramot indítana és nem feledkeznének el azokról, akik fogyatékossággal élő hozzátartozót ápolnak – részletezte.

Utána Jámbor András, az ellenzék ferencvárosi képviselőjelöltje azzal kezdte, hogy hazánkban már egy évtizede lakhatási válság van, a kormány pedig nem tesz ezellen semmit. Sőt, eltörölték a Diákvárost is, ami pont egy segítség lett volna – tette hozzá. Felidézte, hogy a 18-34 év közötti korosztály 62%-a a szüleivel él, és a 25-34 év közötti szülőkkel élő emberek több mint 70%-a teljes munkaidőben dolgozik. Az ellenzék ezt a válságot többek között úgy oldaná meg, hogy az önkormányzati szociális bérlakásépítést és bérlakás-felújítást költségvetési és uniós forrásokból támogatná, és újraindítanák a lakáscélú előtakarékossá állami támogatását. Egy panel és gangosház felújítási programot indítanának, amely részeként javítanák az épületek energetikai hatékonyságát, amivel „való rezsicsökkentést” érnének el.

„A devizahitelesek ügyében leállítjuk határozatlan időre a kilakoltatásokat”

– közölte Jámbor. Valamint létrehoznak egy Kártérítési Alapot hoznának létre, ami a hitelkárosultak problémáinak rendezésére lenne fentartva.

Végül pedig Korózs Lajos szólalt fel, aki a krizissegélyezés visszatelepítéséről beszélt a települési önkormányzatokhoz. Megjegyzete, hogy a települési támogatás semmire se volt alkalmas. Valamint a szociális dolgozók bérét a másfélszeresére növelnék.

(Kiemelt kép forrása: Facebook)

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.