Bárkivel bármi megtörténhet – írja az ötödikes tankönyv
Az ötödikes kísérleti irodalom tankönyv totális elbutulással és boldogtalansággal riogatja azokat a nebulókat, akik képesek tévé elé ülni. Mi több, van egy mondat a szövegben, amit vagy Orbántól vettek, vagy Orbán vette tőlük: „Bárkivel bármi megtörténhet.” Ha a tankönyv következtetéseiből indulunk ki, azonnal be kellene szüntetni a köztévé adásait. Ez utóbbi egyébként nem is lenne rossz ötlet.
Olvasónk hívta fel a figyelmünket arra a szövegre, ami az ötödikes kísérleti irodalom tankönyv 183. oldalán olvasható Mit gondolnak mások? címszó alatt. A könyvet az állami Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet adta ki.
Az ominózus szöveget különösebb kommentár nélkül adjuk közre, hisz minden sora magáért beszél. Íme:
„Meghatározó,hogy mire fordítjuk szabadidőnket. Egy kutatás szerint a magyarok többsége elsősorban tévénézésre fordítja szabadidejének nagy részét. A tévénézők jellemzően elégedetlenebbek anyagi helyzetükkel, rosszabbak a szociális kapcsolataik, fenyegetőbbnek látják a világot, szorongóbbak, bizalmatlanabbak. Hozzáállásuk a következő mondatokkal írható le:
»Az élet tele van fájdalommal, semmit sem tehetünk.« »Bárkivel bármi megtörténhet.«”
Idézzük tovább: „A tévénézés nem támaszt kihívásokat, melyek leküzdése fokozhatná az életörömöt. Elég egyértelmű kapcsolat mutatható ki a tévénézés és a boldogtalanság között.
(Pál Ferenc írása nyomán, www.csaladhalo.hu)”
Ha az élet a tévénézés miatt tele van fájdalommal, akkor az állam, amely ezt a tankönyvet kiadta és finanszírozta, gyorsan állítsa le az MTVA fejlesztéseit és szüntesse be a közszolgálati tévéműsorokat. Hisz – legalábbis azok szerint, amit a gyerekekbe sulykolnak – a tévéadások beszüntetése szolgálná leginkább állampolgárai érdekeit.