Az Orbán-kormány odaütött

Elfogadta az Országgyűlés azt az alkotmánymódosítást, amelyet pénteken nyújtott be Lázár János a korengedményes nyugdíjakkal kapcsolatban. Az alkotmánymódosítás lehetővé teszi a korkedvezményes nyugdíjak és a korhatár alatti rokkantnyugdíjak felülvizsgálatát és adott esetben megvonását. – Itt már nem csak a nyugdíjakról van szó, sérül a demokrácia is - jelentette ki a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének vezetője.

2011. június 6., 19:53

Csökkenthető és szociális ellátássá alakítható, ha pedig az igénybe vevő munkaképes, megszüntethető az általános öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt folyósított nyugellátás - döntött az Országgyűlés elfogadva a Fidesz által kezdeményezett alkotmánymódosítást.

Lázár János, Balsai István és Talabér Márta javaslatáról az MSZP kezdeményezésére név szerinti szavazással döntött a Ház; az MTI összesítése szerint a kormánypárti képviselőkön kívül csak a független Pősze Lajos támogatta azt.

Az indítvánnyal kapcsolatban Lázár János korábban azt hangsúlyozta: az az elmúlt években nyugdíjba vonult, az öregségi nyugdíjkorhatár alatti rendőrökre, tűzoltókra, pénzügyőrökre, határőrökre, büntetés-végrehajtási tisztekre vonatkozik. A Fidesz frakcióvezetője hozzátette: azt fogják kezdeményezni, hogy a szolgálati nyugdíjban részesülő 57 éven felüliekre ne terjedjen ki a felülvizsgálat.

Szijjártó Péter az MTI-nek szombaton elmondta: azok az 57 év alatti, szolgálati nyugdíjban lévő rendvédelmi dolgozók, akik nem térnek vissza dolgozni, nem nyugdíjat, hanem más, az adózás hatálya alá eső, nem a nyugdíjkasszából finanszírozott juttatást kapnak majd.

Az ügy érdekessége, hogy a rendvédelmi szakszervezetek ma azt ígéretet kapták: holnap reggel 7-kor tárgyalhatnak Orbán Viktor kormányfővel a szolgálati- és korengedményes nyugdíjakról. Az MSZP már koradélután közölte, hogy értelmetlenné válik a találkozó, ha ma elfogadják Lázár javaslatát - írta az MTI.

Kónya: ez már nem csak a nyugdíjról szól, hanem a demokráciáról is!

Itt már nem csak a nyugdíjakról van szó, sérül a demokrácia is - jelentette ki a Klubrádióban Kónya Péter.

A Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének vezetője a

Megbeszéljük című műsorbanpéldaként sorolta fel a visszamenőleges törvényeket és az Alkotmánybíróság hatáskörének csorbítását is.

A szakszervezeti vezető bízik abban, hogy minél többen elmennek a jövő csütörtöki demonstrációra bohócruhában és "visszamenőlegesen visszavonják" a Fidesz-KDNP-re leadott szavazatokat.

Szerinte minden ember békében, a tisztességes munkájáért kapott bérből szeretne megélni, de ehelyett csak a kormány diktátumaival találják szembe magukat az emberek.

A TRMSZ főtitkárának őrizetbe vételével kapcsolatban azt mondta: erősen politikai "ízű", valószínűleg ezzel is fenyegetni akarta a kormány a szakszervezeti vezetőket. Hozzátette: személy szerint nagyon nem ért egyet Szima Judit elveivel, nincsenek jóban, de abban szinte biztos, hogy nem követett el olyat a főtitkár, ami miatt azonnal be kellett volna börtönözni 72 órára.

A miniszterelnök szóvivője a demonstráció kapcsán úgy fogalmazott: vannak olyan rendvédelmi szakszervezeti vezetők, akik "bohóctréfát próbálnak űzni nemcsak a kormánnyal való tárgyalásból, hanem az általuk képviselt állományból is".

A bohóc ügy előzménye, hogy Orbán Viktor a múlt héten a szakszervezetek egy kérésére azt válaszolta, hogy azt a "bohócügyi államtitkárára" bízná - hangzott el a Klubrádióban.