Az MTVA rossz néven vette, hogy közmédiások tüntettek a Klubrádió mellett

A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) rossz néven vette, hogy a közmédia munkatársai is részt vettek a sajtószabadságért és a Klubrádió mellett tartott csütörtöki demonstráción. Az MTVA azt írta, visszautasítja, hogy „egy politikai tüntetésen a közmédiát eszközként használták fel.”

2011. december 23., 21:08

„Mélységesen elítéljük és sajnáljuk, hogy ebben a közmédia néhány munkatársa tevékenyen részt vett” – írta közleményében az MTVA.

„Ezzel megsértették az MTVA munkavállalóira vonatkozó összeférhetetlenségi szabályzatot és a közszolgálati újságírás íratlan szabályait is” – tette hozzá az MTVA, amely ezeket a munkatársakat felszólította arra, hogy „tartózkodjanak pártpolitikai rendezvényeken való részvételtől.”

Csütörtök délután a Klubrádió mellett tüntettek civilek Budapesten a Pollack Mihály téren. A demonstráción felszólalt a Lomnici-ügy miatt éhségsztrájkot folytató Nagy Navarro Balázs, a Tisztességes Tájékoztatásért Mozgalom alapítója, a Televíziósok és Filmkészítők Független Szakszervezetének (TFSZ) alelnöke mellett Tamás Gáspár Miklós, Vásárhelyi Mária és Bächer Iván is. A felszólalók arról is beszéltek, hogy a kormány intézkedései veszélybe sodorták a demokráciát.

A demonstráción bejelentették, hogy petíciót nyújtanak be a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz (NMHH), amelyben Böröcz István, az MTVA vezérigazgatójának leváltását kérik. Nagy Navarro Balázs a demonstráción azt mondta, senki nem hiszi el azokat az indokokat, amelyek alapján elvették a Klubrádiótól a frekvenciát.

A demonstráción felszólalt még a szintén éhségsztrájkot folytató Szávuly Aranka, a Tisztességes Tájékoztatásért Mozgalom másik alapítója, Grecsó Krisztián költő, és Kónya Péter, a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének (FRDÉSZ) volt elnöke, a Magyar Szolidaritás Mozgalom egyik alapítója. A tüntetésen több ezer ember vett részt, a demonstrálók a Pollack Mihály tér mintegy háromnegyedét foglalták el.