Az MSZP SMS-ben keres szavazatszámlálókat, éjjel is folytatják a munkát
A szervezők szerint lassabban halad a munka, mint számítottak rá.
Több okból is a várnál lassabban halad a szavazatszámlálás az előválasztás szervezői szerint, emiatt pedig a miniszter-elnök jelöltek végeredménye átcsúszhat csütörtökre. Az emberhiány miatt pedig két hír is felröppent:
A Telex információ szerint az MSZP SMS-ben hívja a tagjait segíteni, de portál beszámolt olyanról is, hogy önkormányzati képviselőket hívtak be a IV. kerületi központba estére, mert nincs elég ember. A HVG pedig arról számolt be, hogy azon egyezkednek a pártok, hogy folytassák-e a szavazatok számlálását éjjel is, hogy minél hamarabb meglegyen az eredmény. A másik opció, hogy abbahagyják késő este, és holnap folytatják. Erről egyelőre nincs döntés – írták.
Közben a hvg. hu azt írja: az a megállapodás született a pártok között, hogy éjjel is folytatják a szavazatok összeszámlálását. „Bevezetünk egy második műszakot" – fogalmazott forrásuk.
(Kiemelt kép: viszik az urnákat a számlálókhoz. Fotó: Országos Előválasztási Iroda)