AZ MDF törvénybe foglalná az "önkéntes honszolgálatot"
- Az MDF kezdeményezi, hogy teremtsék meg Magyarországon az "önkéntes honszolgálat" törvényi és szervezeti kereteit - közölte Roszik Gábor, a párt volt országgyűlési képviselője hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
A honszolgálat azt jelentené, hogy a 16 és 35 év közötti fiatalok 6 hónapon keresztül, illetve minimum 500 órában önkéntes közösségi munkát végeznének, amelyért cserébe különböző kedvezmények közül választhatnának - mondta Roszik Gábor, aki a civil szféra iránti elkötelezettségénél és az ott vállalt szerepénél fogva karolta fel az ügyet.
Kifejtette: az önkéntes honszolgálat jelenthetné idős emberek segítését, a rászorultak ellátásában való segédkezést, a környezet- és tájvédelem vagy a kulturális örökségvédelem területén végzett munkát. A szolgálatot ellátók honoráriumként választhatnának kedvezményesebb kamatozású diákhitelt, ösztöndíj-kiegészítést, kedvezményes jogosítványt, nyelvtanfolyamot, vagy akár pluszpontot is érhetne ez a felsőoktatási intézményekbe való felvételinél - írja az MTI.