„Az autokraták magasztalása elfogadhatatlan” – már négy tanszék tiltakozik a Debreceni Egyetemen Vlagyimir Putyin díszpolgári címe ellen

A díszpolgári cím mindennel ellenkezik, amit képviselnek.

2017. szeptember 7., 14:34

Szerző:

A Debreceni Egyetemen egyre több tanszék ad hangot a tiltakozásának a Vlagyimir Putyinnak adott díszpolgári cím miatt. Elsőként az egyetem Állam- és Jogtudományi Karának az Alkotmányjogi Tanszéke kifogásolta a visszatetsző gesztust, másodikként a Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék csatlakozott a tiltakozáshoz, most pedig a Természettudományi és Technológiai Kar Analízis és a Fizikai Kémiai Tanszék is jelezte, hogy nem tetszik neki az orosz elnök díszpolgári címe.

Az analízis tanszék ezzel az üzenettel tiltakozott a honlapján:

„A Debreceni Egyetem analízis tanszékének munkatársai a 2017. szeptember  5-én és 6-án lefolytatott titkos szavazás alapján egyhangúlag támogatják a Debreceni Egyetem Alkotmányjogi Tanszékének, valamint Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszékének az állásfoglalását Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin Civis Honoris Causa címmel történt kitüntetésével kapcsolatban. A Debreceni Egyetem Szenátusa döntésével semmibe vette azokat a polgárait, akik a tudományos és az oktatási szabadság versenyfeltételei között járultak hozzá az intézmény nehezen megszerezhető jó híréhez. Az autokraták magasztalása elfogadhatatlan számunkra, mindennel ellenkezik, amit az egyetemi szakmai munkánk során képviselünk.”

Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs

Ezzel összhangban a Fizikai Kémiai Tanszék ezt írta:

„A Debreceni Egyetem TTK Fizikai Kémiai Tanszék munkatársainak nagy többsége támogatja a Debreceni Egyetem ÁJK Alkotmányjogi Tanszék állásfoglalását Vlagyimir Vlagyimirovics Putyin Civis Honoris Causa címmel történt kitüntetésével kapcsolatban. Tanszékünk elhatárolódik a Debreceni Egyetem Szenátusának döntésétől, amely értelmében az egyetem díszpolgári címet adományoz Vlagyimir Vlagyimirovics Putyinnak, az Orosz Föderáció elnökének. A testület döntésével semmibe vette azokat a polgárait, akik a tudományos és az oktatási szabadság versenyfeltételei között járultak hozzá az intézmény nehezen megszerezhető jó híréhez. Az autokraták magasztalása elfogadhatatlan számunkra, mindennel ellenkezik, amit az egyetemi szakmai munkánk során képviselünk.”

(A 444 nyomán)