„Az államadósságot kisorsoljuk lottón" – itt a Kétfarkú Kutya Párt gazdasági programja
„Választási programunk bemutatását gazdaságpolitikai irányelveinkkel és terveinkkel kezdjük. Mert az idő nem pénz" – ezzel a felvezetéssel tette közkinccsé gazdasági programját a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP). Ugyan a viccpárt választási felkészülése még csak nemrég vett hivatalosabb fordulatot, a már tavaly elkészült szakmai anyagban az áll: a Kétfarkú Kutya Párt programjának anyagi háttere szilárd és biztos alapokon nyugszik. Tudják, hogy fontos megjelölni azon forrásokat, melyekből fedezni kívánjuk intézkedéseik költségeit, ezért erre különös gondot fordítanak.
„Gazdasági programunk két fő pillére az általános és teljes adócsökkentés, valamint a sör ingyenessé tétele a teljes magyar lakosság és határon túli magyarok számára. A határon élő magyaroknak 50 százalékos kedvezményt tudunk ígérni."
Mindezek után meg is magyarázzák pilléreiket: a két intézkedés „szakértőink és a médiánk szerint" olyan hatalmas összegeket szabadít fel a gazdaságban, amiből az MKKP programja maradéktalanul megvalósítható, legyen szó akár az űrrepülőtér megépítéséről, akár az alanyi jogon járó évi plusz 99 nap fedezetéről. Ha netán világgazdasági hatások, természeti katasztrófák, vagy bárki más miatt egyéb anyagi források bevonására lenne szükség, azt az adócsökkentés részleges kiterjesztéséből, valamint az örök élet meghosszabbításából fedeznék – írták. Majd bedobták a bombát:
„Az államadósságot kisorsoljuk lottón."

De nem fogytak el itt az ígéretek, a Kétfarkúaknak hosszú távra is vannak elképzeléseik: egyfelől azt írják, az MKKP „előrelátó módon már 2005-ben bevezette az eurót, hogy elejét vegye a devizahitelesek gondjainak". Ráadásul ígéreteik szerint egy rövid ideig tartó átmeneti állapot után
„pártunk a pénz teljes megszüntetését tervezi. 2019-re bebizonyítjuk, hogy az idő nem pénz. 2021-re bevezetjük, és az egyetlen érvényes fizetőeszközzé tesszük a kbazzt." (Egy kbazz, értéke körülbelül két doboz tejfölnek felel meg – a szerk.) Az MKKP ugyanakkor még ennél is tovább menne: „2022-re teljesen megszüntetjük a pénzt."
Azt is írták továbbá, hogy kormányra kerülve az MKKP pénzosztásra kötelezi majd a gazdagokat, az eddigi pénzszórás helyett. Az osztásokat nyilvános helyeken kell tartani. Politikusoknak, volt politikusoknak, és több, mint két öltönnyel rendelkezőknek aluljárókban. „Ezzel a kéregetőket az utcákon hivatásos adakozók váltják fel, ami jót tesz az idegenforgalomnak és a szemnek" – fogalmaztak.
Ezután egy újabb hatalmas ígéret következik: „Tömeges puliexportot indítunk be Jamaicára."

A kissé talán csapongó program ugyan nem részletezi ezt a pontot, a párt lényeglátását jellemezheti, hogy azonnal áttérnek egy másik kardinális kérdésre:
„Közlekedéspolitikánk legfontosabb elemeként bevalljuk, hogy a négyes metró építkezése évekkel ezelőtt leállt. A pénzt egy párhuzamos valóság létrehozására költötték, ami nagyon hasonlít a mi világunkra, csak van benne 4-es metró.
Viszont helyette megkezdjük a Sopron-Záhony metróvonal építését. Továbbá Annektáljuk New York-ot, és az ottani metróhálózat átszállítjuk magyar városok alá."
A kicsit sem elnagyolt ígéretek között felfedezhető az is: a kétfarkúak rendbe hozzák, és a későbbiekben bolygóközi űrkikötővé alakíták az „elmúlt években méltatlanul elhanyagolt" szegedi Rózsa Sándor Űrállomást. Arról is írnak, hogy „a repülőforgalmat rendeletileg a Föld alá vezetjük". A repülőgépek nyomán kialakuló járatokban pedig újabb metróvonalakat építenének, illetve:
„itt helyezzük majd el a felesleges munkanélkülieket, és a gepidákat, akik az elmúlt években különösen sok gondot okoztak."
Az MKKP tartalmas gazdasági ajánlatcsomagja akként zárul: „Mivel az oktatott közgazdasági racionalitás ellenére, programunk a végső boldogságot és gazdagságot hozza el a világra, a közgazdaságtan várhatóan összeomlik. Így végre megvalósulhat a Kétfarkú Kutya Párt gazdaságpolitikájának nem titkolt végső célja, hogy a közgazdászok elhagyják a bolygót."
Felhívnánk ugyanakkor a figyelmet, hogy a 2010-es és '14-es ígéretekhez képest az MKKP programjából eltűnt, hogy „93 százalék, hogy lehet, hogy nem fogunk lopni", ahogyan a gazdasági kampányszövegben már az sem szerepel: 98 százalék, hogy be is tartják ígéreteiket.
Kérdés, az arányok javultak-e, vagy az MKKP 2014-es párttá történt, hivatalos bejegyzése óta éppenséggel romlottak...