Átalakítaná az szja-rendszert az ellenzék
Bemutatta gazdasági programját az ellenzék kedden.
Többek között az szja-rendszer átalakítása, az európai minimálbér bevezetése, a vállalkozók esélyegyenlőségének megteremtése és a korrupció visszaszorítása is része az ellenzék gazdasági progamjának, amit kedden mutattak be.
Először Ilyés Márton, a Momentum gazdaságpolitikusa rámutatott, hogy jelenleg az EU-s országok között hazánkban a legmagasabb a minimálbér adóterhelése, ami ellen az szja rendszerét igazságosabbá tennék, úgy, hogy nem emelik az adókulcsokat. Azokat a magyar régiókat, amelyek leszakadtak a gazdaság vérkeringéséből, integrált fejlesztési tervekkel csatolnák vissza. „Az a cél, hogy minden magyar felnőtt választhasson a munkalehetőségek közül” – hangsúlyozta.
Varju László, a DK alelnöke folytatta a program ismertetését, aki Orbán minimálbér emelését ragtapaszhoz hasonlította egy nyílt törésre. Szerinte a megoldás az európai-minimálbérben rejlik, amiért ők régóta küzdenek – tette hozzá.
Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke rámutatott, hogy már csak egyedül Bulgária szegényebb országunkál. A képviselő szerint a magyar minimálbért és az átlagos bérszínvonalat is közelíteni kell egy elfogadható európai átlaghoz. Továbbá egy olyan béremelési programokat vezetnének be, amely megállítja a rendőrök, a tűzoltók és az egészségügyi szakdolgozók elvándorlását külföldre. Szóba kerültek a mikro- kis- és közepes vállalkozások is, amelyről elmondta, hogy egyenlő versenylehetőségeket kell teremteni számukra, hogy ne a politikai kapcsoaltok döntsék el ki tudjon labdába rúgni a piacon.
Végül pedig Tordai Bence, a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese szólalt fel, aki arról beszélt, hogy megszabadítják a magyar gazdaságot a korrupciótól. Egy olyan átlátható, tisztességes és a versenyt szorgalmazó közbeszerzési rendszer bevezetéséről beszélt a politikus, ami „gyakorlatilag egy közbeszerzési rezsicsökkentésnek is felfogható". Továbbá kijelentette, hogy kormányrakerülésükkor eltörölnék a nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházásokról szóló törvényt és minden ilyen beruházást felvizsgálnának visszamenőleg. Felszámulnák a „trafikmutyit”, csatlakoznának az Európai Ügyészséghez és felállítanának egy antikorrupciós szervezetet. Bevezetnének egy összeférhetetlenségi és vagyonnyilatkozati rendszert, ami a vagyonosodási vizsgálatokkal kombinálva transzparenssé tenné, hogy mennyit gyarapodott a politikusok vagyona.
(Kiemelt kép forrása: Facebook)