Adókedvezményt kap, aki támogatja a budapesti olimpiát
Adókedvezményt kap az a vállalkozás, amelyik támogatja az olimpiai pályázatot lebonyolító céget – erről szól Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kedden beadott törvényjavaslata.
A javaslat szerint az olimpiai pályázat előkészítését szponzoráló cégek ugyanolyan adóelőnyben részesülnének, mint azok, akik most előadó-művészeti szervezeteket, filmalkotásokat, illetve a látványcsapatsportokat támogatnak – írja az
Index.A társasági és az osztalékadóról, valamint a sportról szóló törvényt módosító javaslat kimondja: a Fővárosi Önkormányzat és a Magyar Olimpiai Bizottság közös tulajdonában lévő nonprofit cég legfeljebb 19 milliárd forinthoz juthat az idén és jövőre a cégek adókedvezményben részesülő támogatásából.
Ez a portál szerint olyan, mintha újabb adóforintokat ölnének a budapesti olimpia előkészítésébe, a tao-támogatással ugyanis a költségvetés egyébként befizetendő adóról mond le. Ha a főváros és a MOB közös cégéhez így befolyó pénzből esetleg maradna jövő év végén, azt be kell fizetnie a központi költségvetésbe.
Már maga a pályázat és annak előkészítése is jelentős összegeket emészt fel, a megvalósítás pedig közel nyolcszázmilliárdos fejlesztést igényelhet.
Orbán Viktor szerint az olimpia megrendezése „össznemzeti ügy”, de népszavazás inkább nem lesz róla. Az Ipsos legutóbbi felmérése szerint egyébként a magyarok hatvan százaléka örülne a budapesti olimpiának.